Australská dívčí hudební skupina chce dobýt evropský trh?

Autor: dne 12 srpna 2018

Australská dívčí skupina Sustain & Decay chce dobýt hudební trh se svým zajímavým projektem. Používá pro dívky neobvyklé nástroje – například elektrickou kytaru či groovebox a evropskému hudebnímu trhu chce nabídnout i zajímavé zpracování doprovodných obrazových materiálů k vydané hudbě.  

Nesnaží se hudební trh obohatit obvyklými popovými melodiemi a texty, přesto jsou na tuto hudební skupinu kladné reakce a lidé tento projekt vítají a chválí. Témata jejich skladeb se dotýkají každodenního života, jedná se o vlastní skladby, což považuje skupina za důležité vzhledem k velkému výskytu tzv. coverů (převzatých skladeb, které jiní interpreti prezentují). Některé z jejich skladeb byly obohaceny i dívčím rapem.

V rámci svého evropského koncertování tato hudební skupina spolupracovala v anglickém Manchesteru i ve skotském Glasgow s rapperkou známou pod pseudonymem SharkaSs, která stejně jako tato hudební skupina podporuje LGBT aktivity a lásku k opačnému pohlaví. Hudební skupina vystupovala nejen v klubech, ale i na ulicích v rámci tzv. buskingu. Jednu dobu se vyskytovala i v Praze, momentálně sídlí ve skotském Glasgow, kde zvažuje své plány do budoucna a soustředí se na svůj rozvoj.

Napište odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *