Co musí přijít dřív, než najdete pravou lásku?

Autor: dne 2 února 2015

Lidé si často myslí, že se musí naučit zacházet s láskou, když už jsou ve vztahu.

Jak bude váš vztah fungovat záleží ve skutečnosti na tom, kdo jste ještě dřív než se zamilujete.

Možná vás překvapí, že většinu své práce při hledání pravé lásky odvedete ještě před tím než lásku potkáte.

 

1) Nikdy se na nalezení partnera nesoustřeďte.
Zaměřte se výhradně na vybudování skvělého vztahu sami k sobě.
Chcete-li se v životě v něčem vypracovat, musíte si věřit a mít láskyplný vztah sami k sobě. Pozitivní vnímání sebe sama vám skutečně do cesty přivede štěstí, příležitosti a radost.

2) Zapomeňte na úzkost, věřte.
Lidé, kteří našli skutečnou lásku nikdy nebyli v depresi, že pravou lásku nikdy nenajdou.  Spíše důvěřují „Osudu“ a správnému načasování.
Negativní myšlenky vždy jen zvýší úzkost a nervozitu.

3) Věřte, opravdu věřte, že si zasloužíte být milováni.
Je častým omezením, že si lidé podvědomě nevěří, nebo si myslí, že nejsou lásky hodni. Toto je největší a nejčastější způsob, jak lidé sabotují nejen sami sebe, ale i příchod pravé lásky do svého života.
Pokud sami sobě nevěříte, že si lásku zasloužíte, proč by tomu měl věřit někdo jiný?
Chcete-li získat pravou lásku, musíte zastavit sabotáž svého podvědomí a začít (si) věřit.

4) Naučte se lásku přijímat
Je to trochu proti očekávání, ale přijímat lásku je mnohem zranitelnější způsob odhalení svého nitra, než u toho, kdo lásku dává. Jednoduše tomu druhému říkáš „děláš mě šťastným“, což je pro oba velmi zavazující, aby ten, který lásku dává, druhého nezranil.

5) Upusťte od své představy ideálního partnera
I když je dobré vědět, co se vám líbí a co nelíbí, není žádoucí zúžit si pohled na svět a vytvořit si tvrdohlavě až tunelové vidění. Vaše požadavky na ideálního partnera vycházejí z vaší hlavy, ale hlava není to, co se zamiluje, nebo co má soucit v těžkých časech.
Často na svém partnerovi oceníte právě ty vlastnosti, o kterých jste ani nevěděli, že je někdy budete potřebovat.
Uvolněte se a věřte, že život vám pošle lásku vašeho života.

6) Dejte lidem prostor být nejistí
Vysvětlujete si případné trošku zmatené chování potenciálního partnera černě a myslíte hned, že nemá čestné úmysly a není důvěryhodný? Nebo jste schopní přestat analyzovat každou drobnost v jeho chování a prostě jen věřit, že má srdce na pravém místě?
Věřte v dobro druhé osoby i v případě, že jste byli zklamaní. Váš život bude mnohem volnější a radostnější. Nedovolte aby zkušenosti z minulých vztahů určovaly i vaši budoucnost.

7) Buďte efektivní a upřímní v komunikaci
Nemůžete si vybírat, že se s někým budete bavit upřímně a mile a s jinými lidmi hrozně. Buď jste člověk s odvahou vyslechnout druhého a mluvit upřímně o tom, co máte na mysli, nebo máte tendenci vyhýbat se hovoru?
Dobrou zprávou je, že komunikační vzory lze přepracovat a zlepšit. Zeptejte se sami sebe: „jsem upřímný k lidem okolo i sám k sobě? Jsem schopný vyjádřit celistvě to, co si myslím a cítím?“

8) Kopírujte dobré vzory
Velmi záleží na tom, jaké vzory partnerského chování jste mohli kolem sebe pozorovat od narození. I když rodiče neměli nejlepší manželství, můžete kopírovat jiné vztahy, které obdivujete a jejichž atributy se vám líbí nejvíce.
Zjistěte a vyzkoušejte jak přesně se spokojené páry navzájem podporují, jak o sobě navzájem mluví, jak si dokazují lásku. Takto průběžně získáte přehled o tom, jak má vypadat fungující vztah, což je prospěšnější než mít seznam věcí, které ve vlastním vztahu nechcete.

Pracujte na sobě, ať může váš budoucí vztah rozkvést přirozeně a svobodně. Stovky lidí změnily svá očekávání, naučily se přijmout sami sebe a takové je pak přijme i jejich láskyplný partner.
Udělejte první krok ještě dnes, zvládnete to!

Napište odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *