Do práce na kole! Zelení z magistrátu jdou do boje s ostatními týmy!

Autor: dne 7 května 2018

Kolem zelených zastupitelů hlavního města se pro měsíc květen utvořily dva pětičlenné týmy lidí, kteří se zapojí do akce Do práce na kole. Celý měsíc květen budou při cestě do práce co nejvíce používat kolo nebo chodit pěšky.

“Pěší pohyb po Praze mi pomůže lépe zjistit, co všechno máme zlepšit ve veřejném prostoru.” říká Petra Kolínská, radní hl. m. Prahy pro územní rozvoj, která na Mariánské náměstí bude chodit pěšky z Letné. “Soutěžní měsíc mi také trochu pomůže vrátit chrám mé duše do rozměrů, pro které bylo před dvaceti lety vydáno stavební povolení,” dodává Kolínská.

“Jdeme do toho! Možná nevyhrajeme, protože nejsme žádní vrcholoví sportovci, ale určitě životnímu prostředí v Praze aspoň trochu pomůžeme. Doufám, že se k nám přidá co nejvíce Pražanů, přestože podmínky pro cyklisty v Praze opravdu nejsou zrovna ideální. Tohle je mimo jiné příležitost si to připomenout a znát dopravu v Praze opravdu z první ruky,” říká Ondřej Mirovský, pražský lídr Zelených, který bude jezdit na kole také ze sedmé městské části.

Za Zelený tým pojede na kole ze Žižkova na magistrát i Matěj Žaloudek: “Nejspíš budu riskovat pokuty, protože k radnici na Mariánském náměstí se jinak než porušením Lomeckého zákazů půjde těžko dostat. Na rozdíl od Ondřeje chci i vyhrát a budu kolegy a kolegyně vydatně povzbuzovat. Jízda na kole z kopce ze Žižkova je nejrychlejší způsob dopravy do práce vůbec a ráno je Staroměstské náměstí prázdné a krásné. Horší je pak návrat do kopce nahoru – obvykle jezdím na Rekolech, ale asi na ten měsíc půjčím elektrokolo, snad to není podvod,” říká magistratní úředník.

Pohybem po Praze na kole za každých okolností je známý i Petr Štěpánek, současný předseda Zelených a starosta Prahy 4.

Soutěž Do práce na kole se koná každý rok v měsíci květnu, lidé se mohou registrovat do 4. 5. 2018. Soutěžící mohou vyhrát zajímavé ceny a zároveň ulevit životnímu prostředí. Soutěžit přitom mohou nejen cyklisté, ale také chodci, běžci, koloběžkáři a vozíčkáři. Za Magistrát hl. m. Prahy se do soutěže přihlásilo celkem 124 zaměstnanců z celkem 22 odborů. V celé zemi je zaregistrováno na 16 000 lidí.

Napište odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *