Fotograf Robert Vano poznal všechny své partnery při focení

Autor: dne 12 března 2018

V kavárně Bílá vrána proběhla benefiční vernisáž fotografií Roberta Vana s názvem Fotka nemusí být ostrá. Slavnostní zahájení představilo kolekci černobílých portrétových fotek, přičemž modely se stali lidé, které fotograf vůbec neznal. Přátele totiž prý fotí nerad.

„Oni do toho akorát mluví, protože chtějí vypadat jinak. Holky chtějí větší pusu, prsa a menší zadek a kluci chtějí mít vyrýsované tělo. A dokonce nemám ani fotky svých rodičů. Mám rád nové lidi, které neznám a většinou nikoho nefotím dvakrát. Chodím do agentury, kde třeba řeknu, že chci hezkou holku s velkou pusou nebo hezkého kluka,“ prozradil Vano.

Toto pravidlo vždy platilo i pro jeho partnery, které poznal právě během focení. Výjimkou není ani jeho současný přítel, fotbalista, s nímž už fotograf několik let žije. „V životě jsem měl čtyři partnery a všechny jsem je fotil. Většinou poznám lidi při focení, protože nikam nechodím. Když ale začnu s někým chodit, tak ho už nefotím, protože nechci, aby mi ho někdo ukradl,“ smál se Robert.

Snad jedinou výjimkou je jeho dlouholetý kamarád Honza Musil, který akci moderoval. Toho chtěl postavit před objektiv, ačkoliv ho už dobře znal. „Robert mě chtěl fotit, protože jsem prý mladý a hezký. Výhodou bylo, že nejsem tak hezký, aby mě chtěl fotit nahatého,“ svěřil se moderátor se smíchem.

Na akci se dražila fotografie Kampa, přičemž výtěžek poputuje na konto právě kavárny Bílá vrána, která zaměstnává lidi s mentálním postižením. „Myslím, že dělat dobré skutky je přirozené. Jsem rád, že můžu podpořit smysluplný projekt pomáhající lidem, kteří se bez naší pomoci obejdou jen stěží,“ dodal Robert Vano. Kolekce černobílých fotografií bude k vidění v kavárně do 20. května zcela zdarma.

Foto: Herminapress

Napište odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *