reklama

Když sluníčko ubližuje, pečujte o svou pokožku s aloe vera

reklama

S příchodem léta často vystavujeme svoji pokožku příjemným slunečním paprskům. Nastává doba dovolených a opalovaní u vody. Jenže první opalování často končí spáleninami a my tak hledáme rychlou a účinnou pomoc, která spálené kůži uleví.

Výborným prostředkem jsou přípravky s obsahem aloe vera, které pokožku zklidní a zároveň regenerují. Aloe vera je díky svým přirozeným rostlinným podpůrným látkám již po staletí využívaná. Vynikající účinky aloe vera se zejména uplatňují při zánětlivých onemocněních, rehabilitaci kůže po nadměrném slunění i po popálení, uklidňuje podrážděnou pokožku, snižuje (potlačuje) vznik infekce a uklidňuje po bodnutí hmyzem.

Spálená pokožka má několik stupňů. Jedná se o kožní zánět, který je způsoben příliš dlouhým pobytem na slunci. Opakované nadměrně dlouhé slunění přitom zvyšuje riziko rakoviny kůže. Nejlepší tedy je nepobývat na sluníčku moc dlouho. Důležité je určit závažnost spáleniny, tedy zda je mírná, středně těžká nebo těžká.

Mírné spáleniny se vyznačují růžovou až zčervenalou pokožkou, která je horká, bolestivá a svědí. Středně těžké spáleniny se poznají podle toho, že je pleť rudá a jsou na ní puchýřky, které praskají. Spálená kůže se později sloupá.

Ty nejtěžší spáleniny se vyznačují tmavočervenou až purpurovou barvou kůže, na které se mohou tvořit puchýřky. Tento stav je doprovázen nevolností, bolestí hlavy, zimnicí, horečkou a závratěmi. Pokud máme spáleniny těžké, neměli bychom hazardovat se zdravím a rozhodně bychom měli vyhledat pomoc lékaře. Pokud se jedná pouze o mírné spálení sluncem, můžeme si pomoci sami. Jak? Ideální je forma spreje či gelu, který se snadno roztírá. A pro bolestivou pokožku je tak aplikace příjemná.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama