reklama

Kniha předních kanadských onkologických výzkumníků JAK PŘEDCHÁZET RAKOVINĚ

reklama

Jaké je desatero v prevenci onkologických onemocnění? Proč rypoš lysý nikdy netrpí rakovinou? Které potraviny drží rakovinu na uzdě? Proč lze některá plemena psů vycvičit na vyhledávání rakoviny?

To jsou jen některá z mnoha témat, jimž se věnuje kniha předních kanadských onkologických badatelů Richarda Béliveaua a Denise Gingrase JAK PŘEDCHÁZET RAKOVINĚ a snižovat její riziko. Publikaci autorů úspěšných titulů Výživou proti rakoviněZdravým vařením proti rakovině vydává Vyšehrad. České vydání zaštítil prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc., ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně. „Každý člověk, i ten, u něhož nebyla rakovina klinicky zjištěna, v sobě má četné prekancerózní léze, které se v těle v průběhu života spontánně vytvářejí.  Ve většině případů právě životní styl rozhodne, zda zůstanou v mikroskopickém stavu, tedy nebolestivé a neohrožující, nebo zda se jim podaří rozbujet do zralých nádorů,“ píší Richard Béliveau a Denis Gingras ve své knize JAK PŘEDCHÁZET RAKOVINĚ.

Rakovina je dnes ve většině západních společností hlavní příčinou úmrtí – odhaduje se, že v nejbližší budoucnosti postihne až 50 % obyvatel. Způsob života může ale k její prevenci i k naději tuto nemoc přežít velmi podstatně přispět. Zcela běžné věci, na pohled naprosto jednoduché, jsou totiž nesmírně důležité. Nikdo by proto neměl pasivně čekat, až lékaři objeví rakovinu i u něj, a teprve pak změnit způsob života a dát přednost zdravějšímu stylu. Každoroční příliv 70 000 nových případů zhoubných nádorových onemocnění v České republice nezastavíme ani nevyřešíme novými léky a technologiemi. Ty jsou a zůstanou jen stále dokonalejšími hasicími přístroji, které někdy užijeme pro záchranu ještě včas, jindy už pozdě nebo dokonce vůbec,“ píše v předmluvě ke knize kanadských onkologických výzkumníků prof. MUDr. Jan Žaloudík.

A pokračuje:Je v životním i živočišném zájmu každého jedince, aby se vyhýbal rizikovým situacím a rizikovému chování. Může se stát, že sám někdy neví jak, nevěří apelům zvenčí ani sám sobě. Tato kniha má ovšem faktický, argumentační i motivační náboj takovou neznalost či nevíru překonat – je pouze třeba ji pročíst. Jde to snadno, neboť je to čtení poučné i zábavné zároveň. Jde o knihu, která utkví v paměti. Měla by však být využita rovněž tak, aby utkvěla v myslích ještě zdravých lidí už od mládí, nikoli až ve stáří či nemoci. Bylo by přínosné, kdyby se stala školní učebnicí, neboť nabízí přímo učebnicové návody, jak zdravě a déle žít, užít si, přežít a dožít se…“

Kniha JAK PŘEDCHÁZET RAKOVINĚ je rozdělena do 12 kapitol: Lepší je předcházet než léčit, Tabák: kouřová clona zahalující rakovinu, Bytnící svět, Maso: když rakovina vidí rudě, Zelenina všech barev dává rakovině zabrat!, Cvičení: pohyb jako prevence rakoviny, Alkoholické nápoje: červené víno a rakovina, Neslaná dieta pro rakovinné buňky, Odvrácená tvář slunce, Další možnost ochrany, Fata morgana potravinových doplňků a Jak přežít rakovinu. Doprovází ji stovky barevných ilustrací a grafů.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama