Kulturní tip: Cesta vlakem udivené švadlenky

Autor: dne 31 ledna 2018

V pátek 2. února od 17.30 ožije foyer Divadla Bolka Polívky vernisáží výstavy obrazů Violy Kučerové. Autorka experimentuje s malířskou technikou a v rámci své výstavy Cesta vlakem udivené švadlenky zavede návštěvníky do snově barevného světa své imaginace.

Malířka Viola Kučerová se narodila v Brně v roce 1970. Dětství prožila v Tišnově a okolních lesích. V letech 1984–1988 studovala SUPŠ v Brně, grafický obor u Dalibora Chatrného a Antonína Odehnala. Potom pokračovala ve studiu na PDF MU, obor výtvarná výchova, dějepis. Učila na základní škole a v SVČ Lužánky. Volné tvorbě se věnuje od roku 1997. Žije a tvoří v Brně.

„Výstavu jsem pojala jako jízdu vlakem. Když vstoupíte do foyer Divadla Bolka Polívky a přilehlých prostor, ve kterých výstava probíhá, jako byste nastoupili do vlaku. A při čekání na představení se procházíte, povídáte si a občas vykouknete z okna vlaku a zahlédnete krajinu. Podíváte-li se za chvíli, už je tam jiná, často s náznakem příběhu. Možná z okna nahlédnete i do dílny alchymisty nebo spatříte udivenou švadlenku. Proč je vlak věnován právě jí, prozradím třeba na vernisáži,“ zve návštěvníky Viola Kučerová.

Napište odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *