reklama

Je lepší běhat ráno nebo večer?

reklama

Je lepší běhat ráno nebo večer? A je v tom nějaký rozdíl? Někomu vyhovuje běhání ráno, celý den se pak cítí lépe, i když občas, hlavně pokud se rozhodnete pro delší běh, to má opačný účinek. Co s tím?

Nejde jednoznačně říci, co je lepší, zda běhat ráno nebo večer. „To opravdu záleží na každém z nás, co komu vyhovuje. Pravdou ale je, že mezi ranním a večerním během je poměrně rozdíl. Ráno se doporučuje lehký běh, maximálně tři až pět kilometrů a ideálně v klidnějším tempu,“ tvrdí Martin Levý, instruktor kondičního běhu. Takovému běhu můžeme říkat „zdravotní běh“ – buduje se tím lepší imunita, také brzy po ránu bývá čistější vzduch. Když běháme, do těla se nám vyplavují endorfiny, tedy hormony štěstí, i proto člověka takový mírný běh po ránu příjemně naladí na celý pracovní den.

Běhat krátce po probuzení delší tratě se nedoporučuje, a už vůbec ne, pokud se předtím nenasnídáte. „Takový náročný trénink vás spíše unaví. Pokud už chcete podávat velké výkony ráno, vstaňte dřív, dopřejte si v klidu energicky vydatnou snídani, doplňte tekutiny třeba i isotonickým sportovním nápojem a až vám slehne, pak sportujte. Klidně si ale delší tratě a vyšší tempo nechte na odpoledne či večer. I když pro někoho může být představa tréninku po náročné pracovním dni děsivá, fyzická aktivita je právě to, co vám pomůže odreagovat se a vypnout.“

Foto: Pixabay.com

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama