Lucie Bílá: Pěstitelka zatím rozhodně nejsem, ale uvidíme za čas

Autor: dne 4 března 2018

Zemědělsky soběstačná není. U svého domu má zpěvačka a herečka Lucie Bílá sice zahradu, ale pěstitelské úspěchy zatím neslaví. Prostě není čas. Hraní a zpěv jí nedovolují, aby se, přestože má květiny a drobnou zdraví prospěšnou zeleninu ráda, této činnosti věnovala.

„Zasadila jsem ředkvičky, když uzrály, byly moc dobré, ale bohužel, tím moje snahy o pěstování skončily. Možná v budoucnu se budu této činnosti věnovat víc, teď nestíhám,“ přiznala na včerejším slavnostním zahájení dvanáctého ročníku výstavy orchidejí ve skleníku Fata Morgana v Trojské botanické zahradě jedna z kmoter akce Lucie Bílá. Jak ovšem hned dodala právě exotické orchideje u ní doma nechybí.

„Letos uplyne devět let od doby, kdy jsem zde jako první vysadila vzácnou orchidej v rámci projektu Kořeny osobností a stále si téhle pocty, být první považuji. Proto jsem ráda, že tu mohu být i dnes jako patronka letošní výstavy. Tyhle květiny mám opravdu moc ráda a preferuji především ty bílé. A rozhodně ne proto, že připomínají mé jméno, prostě se mi líbí,“ se smíchem doplnila zpěvačka.

Milovnicí orchidejí je i další kmotra výstavy Míša Kuklová. „Podle mě, jsou orchideje jedny z nejkrásnějších rostlin a osobně je považuji za symbol ženskosti. Sama je doma pěstuji, ale přiznám se, že ne s velkým úspěchem. Proto jsem ráda přijala kmotrovství a věřím, že se přiučím, jak správně a hlavně úspěšně je pěstovat,“ uvedla Kuklová.

Třetí kmotra výstavy Iva Hüttnerová se nechala slyšet, že zahrádky, květiny a orchideje zvláště jsou její srdeční záležitostí. Do zdejší botanické zahrady jezdí ráda, protože tu vždy objeví něco nového a navíc si při její prohlídce člověk i příjemně a aktivně odpočine. Tématem letního dvanáctého ročníku výstavy je Asie a proto ji zahájili kromě zmíněných kmoter i velvyslanci pěti zemí – Filipín, Indonésie, Malajsie, Thajska a Vietnamu zapůjčením zajímavých dekorativních předmětů a soch.

Foto: Herminapress

Napište odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *