reklama

Moderní metody v boji proti akné

reklama

Akné patří k častým dermatologickým problémům dospívajících i dospělých. Především v oblastech obličeje umí velmi potrápit po fyzické i psychické stránce. O pleť, která má sklony k akné je nutné se pečlivě starat kvalitní kosmetikou určenou pro mastnou pokožku. Někdy ale kosmetika nestačí a je dobré vyzkoušet i moderní techniky, které pomohou velmi zmírnit aknévelmi výrazně.

Jak akné vůbec vzniká? „Jedná se o onemocnění kůže, při kterém se v důsledku nadměrné činnosti mazových žláz tvoří hnisavé pupínky, a následně nežádoucí pigmentové skvrny a jizvičky. Vliv na vznik a závažnost akné má řada faktorů, například hormonální činnost, typ kůže nebo životní styl. Akné se obvykle objevuje s pubertou, u řady lidí však přetrvává i v dospělosti. Nejčastějšími místy výskytu akné jsou obličej, záda, krk a paže,“ říká dermatoložka Lucia Mansfeldová z Perfect Clinic Dermatology.

Buďte trpěliví

Pokud je akné již velmi viditelné, je pro úspěšné vyhojení důležité zvolit kombinaci celkové i místní léčby. Zároveň je třeba připravit se psychicky na to, že problém vyžaduje disciplínu a trpělivost, protože příznaky nezmizí přes noc, ale jedná se o dlouhodobější proces.

V rámci přímé léčby postižených míst se uplatňují přípravky s dezinfekčním a hojivým účinkem, v případě těžkých případů bývá léčba doplněna i o užívání speciálních léků. K místnímu ovlivnění akné lze s úspěchem využít i chemický peeling nebo mezoterapii. Pro vyhlazení jizviček a pigmentových skvrn po akné je pak ideální zjemnění postižených ploch pomocí laseru.

CO2 Laser na pomoc likvidace stop po akné

V současné době je ideální volba CO2 laseru.  „Ten vyzařuje laserové mikropaprsky, které jsou schopné ve svrchní a střední vrstvě kůže podnítit tvorbu kolagenu. Tím, že tento laser nezasahuje do hluboké vrstvy kůže, zásadně zkracuje dobu regenerace po ošetření. Pro co nejlepší výsledek je dobré vyšetření několikrát v průběhu šesti týdnu opakovat, říká lékařka Mansfeldová z Perfect Clinic Dermatology.

Obnova kožních buněk díky AHA kyselinám

Další možností v boji za krásnější pokožku je i lékařská technika zvaná Chemický peeling, při kterém se na pleť aplikuje jedna nebo více AHA kyselin. Tyto kyseliny destruují jednotlivé vrstvičky kůže, což vede k obnovení tvorby kožních buněk, zmírnění vrásek, vyhlazení nerovností, odstranění projevů akné a nežádoucích pigmentací. I když název odkazuje na chemii, tak AHA kyseliny jsou o ovocné kyseliny, které se přirozeně vyskytují v ovoci, zelenině a dalších potravinách. Jedná se tedy o látky biologického původu se schopností rozpouštět se ve vodě.

„Chemický peeling je velice účinný právě u léčby akné, kdy dokáže výrazně zmírnit jeho projevy. AHA kyseliny totiž nejen odstraňují odumírající buňky, ale působí také antibakteriálně. Současně stahují rozšířené póry a regulují nadměrný mazotok.

Úspěšně lze také chemický peeling použít na sjednocení barevného tónu pleti či k zesvětlení nadměrných pigmentací,“ dodává dermatoložka z Perfect Clinic Dermatology.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama