Rozlučte se o letošním Dni země se zbytečnými plasty a jednorázovými obaly

Autor: dne 12 dubna 2018

Tématem letošních oslav Dne země, který každoročně připadá na 22. duben, je boj proti plastovým odpadkům. Problém, jenž vytvořil samostatný kontinent v Tichém oceánu, nedá spát vědcům, ekologům, zemědělcům, ale také milionům běžných lidí po celé planetě. Přidejte se i vy do boje proti zbytečným plastům a jednorázovým obalům a díky několika snadným krůčkům proměňte svou domácnost v místo přátelské přírodě.

Škrtněte ze svého života jednorázové kelímky na kávu s plastovými kryty a místo toho si dopřejte svůj voňavý životabudič z designových hrnků, jako je ten z kolekce To Go značky Villeroy & Boch. Na cesty do práce i na výlety se hodí cestovní termoska Stelton s praktickým systémem klik – klak. Mnohem více než obyčejná PET lahev vám bude slušet skleněná lahev na vodu Schott Zweisel, jejíž minimalistický design nebude rušit vaše každodenní rituály.

Domů nebo v létě na chalupu se bude hodit džbánek či nápojový automatKilner. Stejná značka nabízí též sklenici s víčkem a nerezovou nádobkou, do níž se hodí salát se zálivkou nebo oběd do práce. Rozloučit se tak můžete s jednorázovými krabičkami nebo poškrábanými plastovými miskami. Stylovému stolování pomohou textilní ubrouskyBeauvillé. Slavná značka nabízí mnoho přírodních i jiných motivů.

Do boje se zbytečnými plasty se můžete pustit i doma. Vyměňte mikrotenové sáčky na pečivo za textilní a skladujte chleba například ve stylových košících na pečivo Stelton. Spíži budou slušet plechové dózy na cukr, kávu a čaj. Oslavte Den země třeba výletem do bezobalového obchodu. Rýže ve sklenici navíc vypadá mnohem lépe než ta v pytlíku.

Napište odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *