reklama

Úroveň zabezpečení českých sklepů a garáží je velmi nízká

reklama

Krádeže jízdních kol stejně jako lyžařského vybavení patří mezi zloději k nejpopulárnějším úlovkům, které jsou často navíc snadno dostupné v prostorách nezabezpečených garáží nebo sklepů. Jak ukazuje nedávný případ z pražského Žižkova, kde zloděj zcizil ze sklepa lyžařské vybavení vyčíslené majitelem na téměř 300 tisíc korun. A právě drahé sportovní vybavení, které je trendem poslední doby, se stává mezi zloději stále vyhledávanějším, protože lze velmi snadno a rychle zpeněžit.

Sklepy i garáže se tak pro uskladnění drahé výbavy stávají nevhodnými, protože často ani dobře ochránit bezpečnostními dveřmi nejdou. „Máme zkušenost, že lidé, kteří nechtějí své kolo nebo lyžařskou výbavu nechávat v nezabezpečeném sklepě či garáží, si je nosí do bytu a tam ukládají v technické místnosti, zavěšují v chodbě na stěnu či ve vyšších patrech nechávají na balkóně. Pokud mají byt dobře zabezpečen, je to pro ně často jediné vhodné řešení,“ říká Ivan Pavlíček z firmy Next, která se specializuje na zabezpečení bytů a domů.

Nejlepší prevencí krádeže nejen jízdních kol a lyžařské výbavy je jednoznačně jejich skladování v dobře zabezpečených prostorách za kvalitními bezpečnostními dveřmi, nejméně ve třetí, lépe však ve čtvrté bezpečnostní třídě. Kolo i lyže lze také chránit speciálními identifikačními technologiemi, které je trvale a viditelně označí. Tyto technologie pak umožní při krádeži policii okamžitou identifikaci a zároveň je prakticky nemožné, aby označení zloděj odstranil. „Tato označení pak působí na zloděje také psychologicky. Podobně jako bezpečnostní dveře u bytu, kdy zloděj raději vykrade ten, který je nezabezpečený. Stejně tak ukradne kolo nebo lyže, které nejsou chráněné,“ uzavírá Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení majetku ze společnosti Next.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama