reklama

Zachraňte Letní školu barokní hudby!

reklama

Letní škola barokní hudby již šestnáct let poskytuje vzdělání mladým hudebníkům v oborech, které u nás není možné v rámci oficiálního uměleckého školství studovat. Hře na violu da gamba, kontratenor, sackbut a další barokní nástroje či umělecké kategorie vyučuje přes 20 prvotřídních lektorů z celého světa.

Konání letošního ročníku však ohrožují potíže s financováním. Pořádající soubor staré hudby Czech Ensemble Baroqueproto prostřednictvím crowdfundingové platformy HitHitoslovil všechny, kteří na unikátní akci chtějí přispět. Oblíbený a mladými umělci vyhledávaný mezinárodní hudební workshop se má konat od 10. do 19. srpna v barokním zámku Holešov.

Letní škola barokní hudby (LŠBH)je jedinečnou příležitostí získat cenné teoretické i praktické zkušenosti, diskutovat, muzicírovat a hlavně nacvičit velké kantátové dílo. Praktická výuka je rozšířena o řadu přednášek a podnětných rozhovorů o lidech a s lidmi pohybujícími se v oblasti staré hudby a její poučené interpretace.

Kromě toho, že frekventanti absolvují sólové hodiny u svých lektorů, je pro ně neocenitelnou zkušeností společný nácvik díla. Pokročilejší studenti mají kromě nastudování hlavní skladby svůj vlastní studijní plán, jehož výsledky mohou spolu se svými pedagogy prezentovat na dvou studentských koncertech a především v interpretační soutěžio výstup s orchestrem a kontrakt s Hudebním festivalem Znojmo.

Letošní 16. ročník má podtitul Síla hudby Orfea 18. století aneb Od concerta grossa k oratoriu. „Přesněji řečeno k oratoriu G. F. Händela Alexandrova slavnost. Po letech strávených v barokní Itálii, Anglii, Německu i Česku, po ročníku zabývajícím se syntézou národních stylů a po ročníku stráveném ´Na hranici epoch´ se vracíme na samotný Olymp barokní hudby a rádi bychom společně nastudovali ódu ke dni sv. Cecílie, patronky hudebníků z roku 1736,“ přibližuje dirigent Roman Válek, který LŠBHv roce 2003 založil a dodnes se koná pod jeho supervizí.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama