reklama

10 nejbohatších sportovců světa! Co s těma prachama dělají?

reklama

Vydělávají tolik, že obyčejný smrtelník si takový balík snad ani nedokáže představit. Nejbohatší sportovci planety mají dosta na to, aby od hladomoru zachránili menší africký stát nebo si koupili několik vlastních ostrovů. A to, prosíme pěkně, za jeden jediný rok! Na kolik si tedy přijdou za pouhých dvanáct měsíců?

1. místo: Floyd Mayweather Jr. – 300 milionů dolarů 
Dvakrát za poslední čtyři roky se stal tento americký boxer nejlépe placeným sportovcem světa. Drtivou většinu jeho příjmů tvoří jeden jediný zápas, ve kterém si to rozdal s Manny Pasquiaem. Tenhle mač pkořil celou řadu rekordů. Jen na placených zhlédnutí PVV přístálo do kasičky neskutečných 410 milionů dolarů plus další dvě mega za vstupné a další sponzorské aktivity. Mayweather si z tohoto koláče ukousnul část ve výší 180 milionů dolarů. Zbytek z ročního výdělku získal ze sponzorských aktivit a zápasem a srgentinským borcem Marcosem Maidanou.

2. místo: Manny Pacquiao – 160 milionů dolarů
U nás ho nejspíš znají jen největší fandové boxu. Přitom se však jedná o jednoho z nejznámějších zástupců tohoto drsného sportu. O jeho popularitě svědčí i fakt, že doma na Filipínách byl zvolen do parlamentu a je doslova miláčkem národa. Byl prvním a zatím je stále jediným borcem, kterému se podařilo získat mistrovský titul hned v osmi rozdílných váhových kategorií. K pohádkovému příjmu mu stačily pouhé dva zápasy v roce.

3. místo: Cristiano Ronaldo – 79,6 milionů dolarů
Útočník Realu Madrid je nejvýše postaveným fotbalistou. Jeho plat v královském klubu činí 52,6 milionů dolarů ročně, zbytek si vydělá na sponzorských smlouvách. Přitom nehraje prim jen co se týká výplaty. Nejlépe na tom je i co se týká sociálních sítí, kde je vůbec nejpopulárnějším sportovcem planety, Možná se vám to zná divné, protože asi všichni známe spoustu lidí, kteří mu nemohou přijít na jméno. Ale v tom je právě jeho síla, vzbuzuje emoce.

4. místo: Lionel Messi – 73,8 milionů dolarů
Barcelonský štírek je pravým opak konkurenta Ronalda. Narozdíl od Portugalce vypadá skromě, příliš na sebe neupozorňuje a mluví za něj zejména výkony na hřišti. Také se vyznačuje velkou věrností, která už se dnes příliš nevidí. Od chlapeckých let je totiž upsán katalánskému velkoklubu, se kterým už získal řadu prestižních trofejí. Nikdy neměl tendenci odcházet jinam, ve Španělsku se mu evidentně líbí.

5. místo: Roger Federer – 67 milionů dolarů
Držitel mnoha titulů z okruhu ATP je tenisovou legendou. Každý rok se spekuluje, jestli už konečně skončí, on se k tomu však nemá. Proč také? Stále se drží mezi absolutní světovou špičkou, mladčí hráči se od něj mají co učit. Nejen tenisové umění, ale také profesionální přístup. Švýcar si největší část ze svých příjmů vydělá z různých sponzorských smluv. Ty mu vynesou 58 milionů dolarů, zbytek dělají turnajové odměny.

6. místo: LeBron James – 64,8 milionů dolarů
Nejlépe placeným basketbalistou nemůže být nikdo jiný než momentálně největší hvězda NBA. Jeho hvězda se naplno projevila v roce 2010 pro přestupu do Miami Heat. S týmem získal dva místrovské tituly a o čtyři roky později se vrátil do Clevelandu, který ho draftoval vypustil do velkého basketbalu. K obrovskému sportovnímu umění přidává možná ještě větší popularitu. Díky tomu vydělává tolik, kolik vydělává.

7. místo: Kevin Durant – 54,1 milionů dolarů
Patří mezi nejpopulární basketbalisty celé NBA. Jeho dres je jedním z nejlépe se prodávajících, fanoušci ho milují. Stal se legendou, někteří ho přirovnávají k velikánům jako Michael Jordan a další. On to odmítá, i když hráčským uměním by si to jistě zasloužil. Právě díky jeho popularitě si ho pro své reklamy vybraly prestižní značky jako například Nike. Od sponzorů dostává zhruba stejné peníze, jako se vydělá smlouvou.

8. místo: Phil Mickelson – 50,8 milionů dolarů
Mezi profesionálním golfisty se drží od roku 1992 a patří tak doslova k inventáří světového golfu. Kupodivu se však stále dokáže držet na špičce, což mu mimo jiné přináší i velkou popularitu mezi fanoušky. Navíc média nezásobuje skandály jako jeho možná ještě slavnější kolega Tiger Woods, takže je pro sponzory sázkou na jistotu.

9. místo: Tiger Woods – 50, 6 milionů dolarů
Byly časy, kdy se umisťoval na čele žebříčku nejlépe placených sportovců světa. V roce 2008 dokonce stanovil rekord, když si vydělal 115 milionů dolarů za jedinou sezónu. Jenže pak přišly skandály a také ztráta formy, což znamenalo značný pokles příjmů. Smlouvu s firmou Nike však stále prodlužuje, je to spojení, které ani jedna strana nechce přerušit. Tiger se také našel v nové roli a úspěšně navrhuje nová golfová hřiště.

10. místo: Kobe Bryant – 49,5 milionů dolarů
Desítku nejlépe placených sportovců uzavírá další zástupce profesionální NBA, který svůj život spojil s týme Los Angeles Lakers. Na konci loňského roku se však rozloučil s kariérou a další umístění v tom 10 tedy nepřidá. I když, u něj nikdy nevíte. Přesto, že byl poslední roky pronásledován nejrůznějšími zraněními, nikdy nevyloučil návrat. Odborníci tomu sice příliš nevěří, ale nikdy neříkejte nikdy.

Foto: archiv

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama