reklama

3 tipy na ušetření času při náročné práci

reklama

Naplánovat si svojí práci tak, abychom dokončili vše, co jsme si ráno předsevzali, není jednoduché. Důležité je neztrácet čas zbytečnými činnostmi, které nás od splnění našeho denního cíle zdržují. Přinášíme vám 3 zajímavé tipy na ušetření času.

Rozhodně vám neradíme, abyste vynechali některé z denních jídel. Naopak, pokud chcete mít energii a celý den dobře zvládnout, je nutné se dobře najíst. A namazaná houska z domova či müsli tyčinka se nepočítá. Chodit do restaurace na kvalitní jídlo je příjemné, ale pokud máte mnoho práce, tak vás cesta do vaší oblíbené restaurace a čekání na jídlo výrazně zdrží. Nejlepší a nejrychlejší volbou je objednávka jídla přímo na váš pracovní stůl. Stihnete tak v klidu pracovat a kvalitně snídat, obědvat, večeřet či svačit. Na internetu nebo v mobilní aplikaci stačí jídlo během pár vteřin objednat. Vyzkoušejte třeba největší online dovážkovou službu Dámejídlo.cz, která vozí jídlo z více než 1500 restaurací, v téměř 130 městech a obcích po celé ČR.

Aplikace pro rychlejší práci
Pracovně si rozplánovat váš den už nemusíte pouze v hlavě nebo do poznámek v mobilu. Existuje mnoho aplikací, které „myslí“ za vás a vše vám dokáží efektivně rozvrhnout, a tím usnadnit práci. Vyzkoušejte například Wunderlist. Všechny úkoly si zde můžete dávat do seznamů, jednotlivým úkolům přidávat priority, psát si poznámky, podúkoly a podle toho se pak prakticky a pohodlně řídit. S Wunderlistem můžete pracovat i po cestě do práce v tramvaji nebo autobuse.

K intenzivní práci se také hodí poslouchat vhodnou zvukovou podmalbu. Zapomeňte na klasické rádio či poslech vaší oblíbené kapely, to vás od práce spíše rozptyluje. Svému mozku dodejte energii v podobě vhodných zvuků, které stimulují k rychlejšímu a více soustředěném výkonu. Skvělá je aplikace Noisli, ve které najdete v ní zvuky deště, ohně, ptáků, vlaku či tlumeného hovoru kavárny. Vše si zde můžete navzájem libovolně mixovat, tak jak vám při práci nejlépe vyhovuje.

Odreagování u televize
Po náročné práci je důležité umět relaxovat, pro mnoho lidí je skvělým odpočinkem podívat se na svůj oblíbený seriál. Bohužel pracovní tempo nám často nedovoluje být přesně v určenou dobu u televize, abychom mohli shlédnout na pořad, který chceme. Navíc, čas sledování se ještě prodlužuje díky neustálým reklamním blokům. Pro ušetření času si pořiďte služby, které vám umožní dívat se na televizi, kdy chcete vy. Vyzkoušejte například unikátní službu Lepší.TV umožňující sledovaní televizního vysílání online. Najdete zde pořady z 69 stanic, které lze bez ohledu na čas sledovat až 30 dní zpětně. Můžete například kdykoliv shlédnout poslední díly oblíbeného seriálu či při příchodu domů vrátit vysílání o několik minut zpět, a tak se podívat od začátku na televizní zpravodajství či sportovní přenos. V rámci ušetření času si také můžete jednoduše přetočit všechny reklamní bloky.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama