reklama

420PEOPLE spolu s Ivou Janžurovou, Janou Preissovou, Taťjanou Medveckou a dalšími hvězdami v novince Křehkosti, tvé jméno je žena

reklama

420PEOPLE, špička domácí taneční scény, a soubor Činohry Národního divadla na jednom jevišti! Výsledkem jejich spolupráce je inscenace Křehkosti, tvé jméno je žena. Premiéra se odehraje 11. května na Nové scéně Národního divadla.

Autor Křehkosti, tvé jméno je žena, režisér Daniel Špinar, svěřil choreografické zpracování inscenace do rukou Nataši Novotné. Žena jako objekt, žena jako téma, žena jako žena. Z mnoha různých možností se tvůrci vydali cestou zkoumání „situace ženy“ v běhu času a v divadle. Výjimečná česká herečka ve světě pohybu – i to je způsob, jak na Nové scéně vyzkoušet žánrové přesahy a herce a tanečníky vystavit zcela novým výzvám. V inscenaci Křehkosti, tvé jméno je žena hrají Iva Janžurová, Jana Preissová, Taťjana Medvecká, Eva Salzmannová, Johanna Tesařová, Karel Dobrý a tančí Helena Arenbergerová, Zuzana Herényiová a Nataša Novotná.

Ještě před premiérou na Nové scéně 420PEOPLE zvou na reprízu úspěšné fúze živého tance a hudby – setkání 420PEOPLE a kapely Please the Trees, které budou 2. května v 19.30 hostit Jatka78.

Vrcholnou akcí konce května bude pro všechny příznivce tance festival TANEC PRAHA 2017. K očekávaným premiérám patří společný projekt 420PEOPLE a souboru Eastman jednoho z nejvýraznějších talentů současné taneční scény Sidi Larbi Cherkaouiho. Zcela novou choreografii Larbi vytvořil speciálně pro tuto příležitost, jde o jeho první spolupráci s českým tanečním souborem. Kromě toho Eastman & Sidi Larbi letošní TANEC PRAHA zahájí – představením Fractus V 28. května ve Foru Karlín.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama