reklama

5 důvodů, proč svému tělu dopřát peeling

reklama

Naše pokožka prochází nepřetržitým procesem obnovy, každý den ztratíme až milion kožních buněk, které jsou okamžitě nahrazeny novými. Pozůstatky odumřelých kožních buněk ale mohou na našem těle nadělat pořádnou neplechu. Jejich odstranění pomocí peelingu má pro naše tělo hned několik blahodárných účinků, které objevily již egyptské ženy před mnoha tisíci let.

Zbavíte se hrubé pokožky a celulitidy

Pravidelné odstraňování odumřelých buněk pomáhá ke správné produkci těch nových. Díky tomu se můžete účinně zbavit hrubé pokožky na kolenou či loktech, v některých případech i strií. Masáž pokožky navíc pomáhá jejímu prokrvení a lymfatickému oběhu, proto je peeling efektivním bojovníkem proti celulitidě.

Vyčistíte póry a zamezíte akné

Zvětšené póry a akné nejčastěji řešíme ve spojitosti s obličejem, nicméně ani na jiných částech těla není zrovna příjemnou záležitostí. Za pupínky na zádech či hýždích mohou právě odumřelé buňky, které ucpávají póry. Pravidelný scrub zejména těchto oblastí účinně pomáhá pupínkům zamezit, pokud navíc obsahuje také sůl z mrtvého moře, jako například scruby Sabon, přispějete i lepšímu hojení.

Rozloučíte se se zarůstáním chloupků

S přicházející sezónou sukní a šortek přichází i zvyšující se četnost holení, které má ale mnohdy jeden nepříjemný důsledek – zarůstání chloupků. To nastává v případě, že chloupek nedokáže projít vlasovou cibulkou a mění směr růstu do strany pod kůži. Dokonale hladkých nohou bez zarostlých chloupků dosáhnete, pokud vždy před holením použijete tělový peeling s obsahem oleje, který pokožku zjemní a pomůže chloupkům prostoupit na povrch.

Pomůžete k lepšímu vstřebávání péče

Peelingová masáž v horké sprše zbaví pokožku nečistot a odumřelých buněk, které mohou vytvářet bariéru, které zabraňuje vstřebávání další péče. Díky tomuto očištění a otevření pórů mohou účinné látky tělových olejů a mlék prostoupit hlouběji a být mnohonásobně účinnější. To platí i pro samoopalovací přípravky, před kterými je peeling nutností.

Odplavíte stres

Exfoliace má skvělé účinky nejen na naše tělo, ale i na duši. Je to příjemný rituál, který pomáhá odbourávat stres. Pokud navíc zvolíte podmanivou vůni, jako je třeba body scrub s vůní pačuli, levandule a vanilky od Sabon, je zážitek jako z luxusních lázní zaručený i ve vaší koupelně.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama