reklama

Aaron Kaufman je zpět a zařadí vyšší rychlost

reklama

Když v prosinci 2016 Aaron Kaufman oznámil odchod z Gas Monkey Garage a tím pádem i z populárního pořadu Fast N‘ Loud, málokdo čekal – vzhledem k jeho prudké nátuře i faktu, že hnacím motorem projektu býval spíše jeho parťák Richard Rawlings – Aaronův brzký návrat na televizní obrazovky. Opak je ale pravdou, a již brzy bude tento vousatý svéráz z Texasu realizovat své vize v novém pořadu Změna rychlosti s Aaronem Kaufmanem(Shifting Gears with Aaron Kaufman).

Richardovi s Aaronem se ve spolupráci s Discovery před 13 lety podařilo vytvořit kultovní sérii, která je milována zástupy auto-moto fanoušků. Z Gas Monkey Garage společnými silami vybudovali mezinárodně proslulou značku a úspěch slaví i tematický bar a restaurace Gas Monkey Garage N‘ Grill, jejímž je Richard Rawlings majitelem.

Autodílna se ale do budoucna bude muset obejít bez svého hlavního stavitele a na vině byla i Kaufmanova touha po seberealizaci a vlastním podnikání, které by pro něj bylo větší srdcovkou. Při přestavbách automobilů možná působili jako nerozluční kumpáni, zdání ale může klamat. Sami přiznávají, že šlo spíše o svazek z rozumu než přátelství, zato naplněný vzájemným respektem k práci a ke schopnostem toho druhého. Nicméně na životní cestě provází každého z nich jiná filosofie.

„Nebylo to žádné překvapení. Vyjadřoval jsem se v tomhle duchu poměrně nahlas už nějakou dobu, takže to byla spíš otázka času,“ řekl Aaron ke svému odchoduv rozhovoru pro Star Telegram.

Konflikt mezi podnikatelským záměrem a kreativní prací začal být dlouhodobě neudržitelný. Nejednalo se sice o bolestivý rozchod po italsku, oba si navzájem přejí úspěch v budoucí kariéře, ale další potenciální spolupráce je prý teď velmi nepravděpodobná. Aaronův odkaz v Gas Monkey Garage však přetrvává i nadále, což si uvědomuje i sám Richard: „Z mého pohledu díky němu prostě stavíme lepší auta, než jsme byli schopni kdy předtím. Můj obchod je teď to nejúžasnější místo, které jsem kdy viděl, a život je milionkrát lepší.“

Richard Rawlings dál maká na svém projektu a těší se z čerstvých nápadů svých nových konstruktérů, Aaron s podobným zápalem vkládá veškerou energii do vlastní business venture. Ambicí jeho nové garáže Arclight Fabrication není najít ojetinu, vymazlit ji a pak prodat, jak jsme byli zvyklí.

Tady je šéfem a má hlavní slovo. Navíc disponuje týmem vlastnoručně sestaveným z geniálních konstruktérů, se kterými ho váže buď osobní pouto nebo jsou prostě uhrančiví. Mise je jasná – nastolit renesanci vozů F-100, terénních trucků, Hammerů a užitkových aut.

„Od raného dětství mě fascinovaly velké stroje. Sklápěče, buldozery, traktory. Na cokoliv si vzpomenete, pokud to dělalo hluk a hýbalo se to, tak mě to zajímalo,“směje se své posedlosti Aaron.

Se změnou stylu přichází i obměna schématu – nové projekty budou rozprostřeny do trojdílného narativu, zahrnujícího návrh nového designu, provedení samotné konstrukce a završeného zátěžovou zkouškou díla v rychlostním závodě. Výsledkem by měla být televizní reality, blížící se spíše dokumentárnímu cyklu, která si zakládá na realismu.

Podle tvůrců je její vznik takovým malým zázrakem, který si vyžádal daň v podobě šestihodinové večeře plné přemlouvání, než obě strany došly ke vzájemné shodě. Sám Aaron totiž tvrdí, že chtěl z televize odejít, ale televize ho nenechala.

To, jak se s tím popere bez podpory Richarda, odkryje Změna rychlosti s Aaronem Kaufmanem (Shifting Gears with Aaron Kaufman), která u nás startuje ve středu 25. dubna 2018 od 21:00 kde jinde než na Discovery Channel.

A co si o tom myslí jeho bývalý parťák? „Odvedl tady kus skvělý práce a doufám, že to pořádně vohulí!“

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama