reklama

Absolutním vítězem cen Anděl se stala kapela J.A.R. V sólových kategoriích zase bodovali Debbie a David Stypka

reklama

Letošní udílení cen Anděl 2017 ovládla skupina J.A.R., která si odnesla vítězství v kategoriích skupina roku, album roku a skladba roku. „U toho stolu jsme říkali, že takovou volovinu, kterou jsme vymysleli ve dvě ráno, že nebude nikdo nejen nominovat, ale i oceňovat. Tak vám mockrát děkujeme,“ prohlásil se smíchem člen kapely Michael Viktořík při děkovné řeči.

Do jejich sbírky už ale nepřibyl anděl za videoklip roku, kterého získala Barbora Poláková za videoklip Po válce. Předloni si zpěvačka pro změnu odnesla cenu za Objev roku a skladbu roku Nafrněná. „Měla jsem z toho velkou radost a bylo to velké překvapení. Dnes se moc těším, protože také vystupuju, takže se těším dvojnásobně a také vnímám úplně skvěle změnu Andělů. Myslím si, že to bude skvělý večer,“ řekla ještě před udílením cen zpěvačka. Té teď v pátek vychází nová deska, s kterou vyrazí na turné. Jak ale zvládá plné pracovní nasazení skloubit s péčí o teprve roční dcerku Riku? „Snažím se a jsem doma co nejvíc můžu. Na turné budu pryč jen dva večery v týdnu,“ přiznala zpěvačka. Naštěstí se jí včera vrátil partner Pavel Liška z tříměsíční výpravy po Střední Americe a tak už na celou domácnost není sama.

Okřídlenou sošku předali Báře Tereza Voříšková a Ondřej Brzobohatý. Ten ze srdce fandil všem nominovaným. „Kdokoliv to vyhraje, tak to bude milé, protože z těch nominovaných to jsou hezké práce,“ řekl muzikant, který byl rád, že akademie dala větší šanci i méně mediálně slavným interpretům. „Je to dobře a měly by to udělat i rádia, protože to, že se v rádiích omílají dokola pořád ty samé písničky od interpretů, kteří jsou takzvaně zavedení, mi přijde trochu jako srabáctví, protože jim chybí odvaha. A jestli ji projevují na Andělech, tak je to jedině dobře,“ řekl zpěvák.

Sólovým interpretem roku se stal David Stypkem s albem Neboj a sólovou interpretkou roku pak Debbie s deskou Break. „Je to mírná napjatost a jsem trošku nervózní, ale těším se na vystoupení i na lidi, které tu po roce zase potkám, protože se stává, že se s ostatními muzikanty sejdeme až na takové akci,“ prozradila nám zpěvačka před zahájením večera a zavzpomínala na první cenu, kterou obdržela před sedmi lety. „Vzpomínám na to velmi krásně a živě, protože samozřejmě ve věku 17 let obdržet cenu Anděl bylo pro mě něco neuvěřitelného a byla bych ráda, kdyby ten můj chudáček dneska dostal bratříčka,“ smála se půvabná zrzka.

Zpěvačce předával cenu Janek Ledecký, který se na tuto hudební událost připravil svědomitě. „Protože se v té domácí scéně se úplně neorientuju, tak než jsem sem šel, tak jsem si projel odkazy nominovaných,“ prozradil hudebník. Teď se však Janek soustředí hlavně na dceru Ester, jíž trápí bolest zad. „Dneska jí je o moc líp než včera. Už se těší, že v pondělí odjíždí závodit po Evropě,“ řekl Ledecký s tím, že společnou dovolenou dají až v létě v Řecku, kde už tradičně každý rok vyrážejí na windsurfing.

Na akci dále dorazil Adam Mišík, tentokrát bez doprovodu půvabné přítelkyně Diany Kratochvílové, která raději zůstala doma. Mladý muzikant si přesto akci užil. „Jelikož dělám novou desku, tak jsem se určitě chtěl objevit a vidět spoustu kolegů a podívat se, co se děje na hudební scéně. Myslím, že je to součást mojí práce, abych viděl, co je nového, a kdo je úspěšný. Sleduju i nové objevy na scéně,“ svěřil se Mišík mladší.

Bez doprovodu přišla i Mariana Prachařová, která byla nedávno spojována se svým kolegou. „To není můj přítel, to je kolega z Mad Baker Music, kde vydáváme covery. Takže je to jenom kamarád. Jsem stále singl,“ prozradila dcera slavné herečky Dany Batulkové. Mariana loni v září vydala videoklip k písni Heart Of Gold a v hudbě hodlá pokračovat, i z toho důvodu se stavila na udílení cen Anděl. „Chtěla jsem se podívat na takovou hudební akci a navíc je nominovaný Jirka Burian, který mi psal můj první singl, tak jsem se chtěla za ním podívat,“ řekla s tím, že v dubnu chystá vydat další singl a k němu i videoklip.

Na své první vystoupení v přímém přenosu na udílení cen Anděl 2009 zavzpomínal Marek Ztracený. „Bylo to moje první vystoupení v televizi. Šel jsem na pódium a protože jsem se předtím s každým seznámil a hned jsem si s nimi dal panáka a pak jsem uprostřed písničky rozbil o zem kytaru. A tuhle kravinu mám dodneška na talíři,“ směje se dnes historce zpěvák.

Na pódiu dále předvedli hudební číslo Ben Cristovao, Jiří Korn, David Stypka, Ewa Farná, Chinaski nebo Anna K. Letošní ročník byl výjimečný také tím, že před Forem Karlín současně probíhal festival, kde zahrály nominované kapely Mydy Rabycad, Pokáč, Kapitán Demo či Wild Tides.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama