reklama

Aby zima nebolela

reklama

Podzim a zima jsou obdobím, kdy více než kdy jindy věnujeme pozornost prevenci onemocnění. To by mělo platit také v péči o naše čtyřnohé mazlíčky – psy. Jejich tělesná termoregulace, stejně jako schopnost samostatně shánět potravu, už dnes neodpovídá životu divokých vlků, kteří žili ve volné přírodě. Pes je tvor domácí a je závislý především na péči člověka. Proto je dobré podpořit jeho imunitu doplňky stravy a kvalitním krmivem.

Přechod z léta na zimu může být pro některá zvířata náročnějším obdobím, obzvláště pro ty, které chováme venku v kotcích. Teploty jsou dost často okolo bodu mrazu a spíše se schylují k mínusovým hodnotám. V tomto období jsou nejen lidé, ale i psi náchylnější k nachlazení, a tak potřebují doplnit vitamíny, kterých je v zimě málo. 

Kvalitní strava je základ všeho

Před příchodem zimy můžeme u psů sledovat zvýšený apetit. Začínají totiž s přípravou na chladnější období, a proto se snaží přijmout dostatečné množství energie a živin, aby měli z čeho čerpat. Neznamená to ovšem, že bychom měli zvyšovat krmnou dávku. Psa je potřeba lehce „zakulatit“, ale maximálně o 1 až 2 kila. Dlouhodobá vyšší krmná dávka by mohla vést k obezitě, která pro psa není dobrá a mohla by mu uškodit. Pes potřebuje k zasycení přijímat více živočišných bílkovin a tuků. Jeho organismus je pro takovou potravu přizpůsoben a živočišnou bílkovinu lehce stráví a beze zbytku zužitkuje. Tuky mu poskytnou dostatečnou energii pro všechny zimní radovánky. „Pro tyto případy nemusí být od věci sáhnout po energičtějším krmivu, já doporučuji Fitmin Performance z řady Výživového programu, který je výbornou volbou nejen pro psy ve vyšší zátěži, ale během zimního období i pro psy chované venku,“říká specialistka na výživu značky Fitmin Adéla Palacká.

TIP:Fitmin Performance obsahuje vyšší podíl živočišné složky – bílkovin a tuků. Krmivo obsahuje kuřecí maso, které je lehké, chutné a velmi dobře stravitelné. Je také bohaté na železo a zinek. Vysoká kvalita čerstvého masa, včetně způsobu zpracování, jsou důvodem jejich výborné chutnosti a skvělých živinných hodnot. Receptura je navíc bez pšenice, která je jedním z nejčastějších zdrojů potravinových alergií. V dostání jsou tři varianty podle velikosti zvířete – MINI, MEDIUM a MAXI. Cena od 289 Kč.

Zdravý kožíšek nejlépe zahřeje

Zdravá srst je dalším klíčovým faktorem, který rozhoduje o dobré kondici psů, a to především v zimním období. Péče o srst závisí na jejím typu. Některé rasy nevyžadují zvláštní péči, jiným je potřeba srst pravidelně vyčesávat, a tím i prokrvovat pokožku. „Pro krásnou, lesklou a kvalitní srst doporučuji psům do krmiva přidávat lososový olej. Ten je zdrojem živočišných tuků, které poskytují dostatek energie. Vedle toho olej obsahuje i velmi významné omega 3 a 6 mastné kyseliny, které slouží k posílení imunitního systému. V případě přidávání oleje do krmiva dávejte pozor, abyste jej nepřidávali ve velkém množství, které by psovi mohlo spíše ublížit než pomoci,“radí Adéla Palacká.

TIP: Fitmin dog Purity Srst a kůženapomáhá zvyšovat kvalitu kůže a srsti. Je vhodné jej používat zejména v období línání nebo během příprav na výstavy. Podporuje vybarvení srsti, napomáhá zvýšit její lesk a posílit kožní vazivo. Zároveň pozitivně působí na posílení imunity a celkový stav organismu psa díky přídavku beta-glukanů a nukleotidů. Cena 220 Kč.

Posílená imunita je půl zdraví

Zimní období klade zvýšené nároky na imunitu, a to nejenom naši, ale také našich domácích mazlíčků. Sychravé počasí, nižší teploty, kratší dny nebo vyšší koncentrace škodlivých mikroorganismů nás nutí hledat odpověď na otázku, jak podpořit imunitu psa. Zdravá výživa, vitaminy, minerály nebo aminokyseliny jsou nezbytné pro fungování vnitřních orgánů, pro všechny vnitřní procesy, tedy i imunitní.„V první řadě je potřeba ohlídat, že pes dostává ve stravě vše potřebné. Proto v náročném období můžeme běžnou stravu obohatit o různé výživové doplňky, například Fitmin dog Purity Dlouhověkost a imunita. Tento doplněk je bohatý na antioxidanty, které pomáhají v boji proti volným radikálům a zvyšují tak obranyschopnost organismu,“říká Adéla Palacká. 

TIP: Fitmin dog Purity Dlouhověkost a imunita obsahuje suroviny, které mají povzbuzující vliv na organismus psa. Je obohacen o BIORIGIN´s MacroGard (což je zdroj beta-glukanů) chlorellu, prebiotika, L-karnitin a antioxidanty (vitamin E, C, selen, a další). Vzhledem k rozdílnosti velikosti plemen a příchodu stáří psa je tento přípravek doporučován od 5-8 věku psa. Doplněk je možné použít při zvýšené zátěži na organismus v důsledku onemocnění, náročnějšího chirurgického zákroku, po podávání antibiotik, či preventivně jako regenerační prostředek. Cena 385 Kč. 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama