reklama

Alexandrovci míří zase do Prahy. Vystoupí s nimi i Daniel Hůlka

reklama

Slavný ruský soubor Alexandrovci míří znovu do Česka. Pro své fanoušky v květnu 2021 chystají v sedmi městech hned 12 koncertů. Jako hvězdného hosta tentokrát přizvali zpěváka Daniela Hůlku!

Alexandrovci se vrací na česká pódia po necelých 2 letech. A i tentokrát slibují unikátní zážitek. Slavný ruský soubor je totiž světově unikátní hudební spojení dokonalých mužských hlasů, špičkového baletu a úžasného orchestru.

A pro turné po České republice přichystali pro své fanoušky příjemné zpestření. Na všech dvanácti koncertech s nimi bude vystupovat i Daniel Hůlka, pro kterého je to po boku Alexandrovců jeho premiéra.

„Nabídka na společné vystupování s Alexandrovci mě velmi potěšila. Nejsem přímo skalní fanoušek, ale tvorbu Alexandrovců sleduji jako tvorbu nejlepšího mužského pěveckého sboru na světě,” říká Hůlka, který vystoupí se třemi písněmi.

„Budu zpívat árii Vodníka z Dvořákovy Rusalky, dále árii Nespravedlivý Bůh z muzikálu Dracula od Karla Svobody a Zdeňka Borovce a také píseň Ráj, kterou napsal řecký skladatel Vangelis a česky ji pro mě otextoval pan Zdeněk Borovec,” prozradil zpěvák.

Negativních reakcí, které některé koncerty Alexandrovců doprovází, se neobává. „Podle mě může na vystupování s Alexandrovci negativně reagovat jen kulturně nevzdělaný člověk. Jde o ojedinělé a naprosto výjimečné hudební těleso, které nemá jinde na světě obdoby. Já se moc těším, jak si květnové turné jako muzikant užiju. Z toho důvodu jsem také nabídku přijal,” vysvětlil Hůlka.

V rámci světového tour 2021 se můžete těšit na to nejlepší z repertoáru Alexandrovců. Zazní největší hity jako Svatá válka, Kaťuša nebo Kalinka , církevní skladby (např. Ave Maria), ale dojde i na moderní hudbu. Ceny vstupenek se budou pohybovat od 490 do 1490 korun.

Historie souboru Alexandrovci sahá do roku 1928, kdy zahájil svou činnost s pouhými dvanácti členy. Vedl ho profesor hudby Moskevské konzervatoře Alexander Vasilijevič Alexandrov. V současnosti Alexandrovci mají přes 300 členů a koncertují po celém světě, jejich kalendář je zaplněn vždy na více než rok dopředu. Do České republiky v květnu 2021 přijede 120 členný soubor.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama