reklama

Aňa Geislerová: Jsem soutěživé děvče

reklama

Poprvé v životě si herečka Aňa Geislerová střihne roli porotkyně. A ne jen coby členka nějaké partičky, ale jako její šéfová, neboli odborně řečeno – předsedkyně. Bude spolu se svými kolegy posuzovat a věnovat se filmům pro děti a mládež v rámci 58. ročníku Zlín Film Festivalu, který proběhne od 25. května do 2. Června.

„Jsem soutěživé děvče, a tak se na tu roli moc těším. Bude to můj porotcovký debut a když jsem tuhle nabídku dostala, vzbudilo to ve mně pýchu a současně i velkou zodpovědnost. Do Zlína na festival jezdíme s rodinou pravidelně a nebude tomu jinak ani tentokrát, jenže už nebudu jen jako účastník, ale představím se v nové roli. Tahle přehlídka má skvělý zvuk a je velice potřebná. Těším se tedy nejen jako porotkyně, ale i jako herečka a samozřejmě i maminka,“ uvedla Aňa Geislerová.

„Já se také, stejně jako vždycky, na festival těším. Mám ráda pohádky, napínavé příběhy a trochu i horory a jsem zvědavá, jaké filmy uvidím letos,“ prozradila její dcera Stella. Jak informovali zástupci Zlín Film Festivalu v letošním ročníku se představí na 300 snímků z 55 zemí světa. Kromě zástupců z klasických filmových velmocí budou ke zhlédnutí i filmy z netradičních zemí např. Svazijska, Faerských ostrovů, Singapuru, Venezuely nebo Chile.

„Hlavním tématem letošního ročníku bude s ohledem na sté výročí Československa právě československý film. Promítat se bude proto i kolekce českých a slovenských dětských snímků a pohádek, samozřejmě budou vydraženy malované klapky, proběhnou konference, bohatý bude i doprovodný program, v jehož rámci se uskuteční koncerty, jako hosté se představí Ondřej Gregor Brzobohatý, Magda Vašáryová, největší hvězdou se určitě stane Maestro Andrea Morricone, jeden z nejvýznamnějších současných italských skladatelů a dirigentů a nebude chybět řada dalších osobností, takže návštěvníci, ať ti menší, nebo i dříve narození, si určitě přijdou na své,“ nechala se slyšet umělecká ředitelka festivalu Markéta Pášmová.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama