reklama

Aniball, malý zázrak pro těhotné ženy

reklama

Řada žen má obavy z porodu, hlavně prvorodičky. Matka dvou dětí vymyslela skvělou pomůcku a strachy z porodu tak eliminovala. Aniball je zdravotnická pomůcka sloužící k procvičování svalstva pánevního dna, přípravě porodních cest a zpevnění pánevního dna po porodu. Představuje tu nejlepší tréninkovou metodu, jak se úspěšně vyhnout nastřihnutí hráze či poranění při porodu.

Porod patří mezi ty nejemotivnější zážitky v životě ženy, ale mnohdy je velmi náročný, vyčerpávající a přináší s sebou i bolest. Avšak, nemusí tomu tak vždy být. Jaký bude průběh Vašeho porodu, záleží hlavně na Vás. Ženské tělo je přirozeně stavěno na porod. Účinná předporodní příprava však může mít velký vliv.

Nepříjemným vedlejším účinkům porodu se můžete zcela vyhnout nebo je alespoň minimalizovat s balonkem zvaným Aniball. Pomáhá ženám v předporodní přípravě a bezesporu patří mezi efektivní pomůcky na posílení pánevního dna pro ženy trpící inkontinencí. Pozitivně stimuluje poševní svalstvo a procvičuje střídavě napínání a uvolnění hráze během předporodní přípravy. Výsledkem cvičení je snadnější porod a významné snížení rizika nástřihu hráze, což dokazují i odborné studie.

Dalším benefitem může být fakt, že ženy již měly zkušenost s tlakem, který balonek vyvolává v pochvě. Neměly proto strach, když stejný tlak vyvolala hlavička plodu, věděly, jak nejlépe tlačit a neměly obavy z průchodu hlavičky porodními cestami. Neměly bychom také zapomínat na poporodní péči.

Používáním pomůcky po porodu dochází k regeneraci svalstva v pánevní oblasti, čímž dochází k omezení úniku moči bezprostředně pár měsíců po porodu a možnosti vzniku inkontinence v pozdějším období. Se cvičením můžete začít od ukončeného 36. týdne těhotenství a stačí 15 minut denně. Klinickou studii a veškeré další informace naleznete na webu www.aniball.cz.

Pomoci ženám předejít potížím při porodu, v tom nalezla smysl Renata Zichová. Už svůj první porod prožila ukázkově právě díky balonku.

„Poslední měsíc v těhotenství jsem cvičila s balonkem a přinesl mi nejen dobrou fyzickou přípravu, ale hlavně také psychickou. K porodu jsem odjížděla klidná, beze strachu. Říkala jsem si, že když mnou prošel balonek o obvodu 30cm, projde i dcera. Dceru Aničku jsem porodila přirozeně, bez medikace, nástřihu a bez natržení,říká Zichová. „Říkala jsem si, že pokud takto jednoduchá věcička může maminkám pomoci, aby se cítily sebevědomější a porodu se nebály, navíc hráz opravdu připravily, chtěla bych tuto pomůcku zprostředkovat co nejširšímu počtu žen. Přeji si, aby bylo u nás co nejvíce vědomých porodů a tím i silnějších a zdravých dětí. Když nám maminka napíše, že prožila krásný porod díky Aniballu, tak  mám často slzy v očích a říkám si, že to má opravdu smysl, doplňuje tvůrce Aniballu.

Význam Aniballu potvrzují i odborníci. Během čtyř let, kdy je balonek na trhu, se značce podařilo vybudovat řadu pozitivních hodnocení od zvučných jmen z řad lékařů. Jedním z nich je i Miroslav Verner, gynekolog a porodnik prestižní pražské soukromé kliniky Canadian Medical, který před tím dlouhá léta působil jako gynekolog a porodník v Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí odkud na čas zamířil s manželkou Martou Jandovou a jejich dcerou do sousedního Německa, kde vedl gynekologické odděleni v nemocnici v Bogenu.

“Aniball je v mých očích skvělá pomůcka, která dále rozšiřuje možnosti předporodní přípravy těhotné ženy. Ze zkušeností mých pacientek je jeho použití velmi jednoduché, v podstatě intuitivní a bezpečné. Předpokládám, že pozitivní vliv cvičení s ním na funkci svalů pánevního dna a prevenci porodního poranění potvrdí kromě samotných žen i plánované klinické studie,“říká Verner.

Maloobchodní cena Aniballu je 1 240 Kč a objednat je možné přímo na e-shopu www.aniball.cz, 10,00 Kč z každého putuje na charitativní účely. Využít můžete také kamenný obchůdek AniShop v centru Brna. Naleznete zde rovněž velmi oblíbený originální hudební šperk mexická bola – rolnička pro těhotné. Více na:www.tehotenskarolnicka.cz

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama