reklama

Anna Fialová: Nad nabídkou jsem váhala jen chvilku

reklama

„Já jsem, přiznávám, zpočátku byla trochu na vážkách, zda říci ano na tu roli. Ne kvůli autorovi ani šanci vystupovat na Letních Shakespearovských slavnostech, ale z časových důvodů. Nakonec jsem kývla, taková příležitost zahrát si na netradiční scéně a ve skvělém příběhu se nesmí nechat ladem. Budu sice zkoušet Sherlocka Holmese v Karlíně, ale skloubila jsem vše dohromady a udělám si pracovní léto,“ prozradila Anna Fialová, která si střihne hlavní ženskou roli v premiéře komedie Dobrý konec všechno spraví, která proběhne 26. června právě v rámci Shakespearovských slavností.

Jak pořadatelé na včerejší tiskové konferenci v prostorách Hudební a taneční fakulty AMU uvedli, jde o méně známý titul. Je to melancholická komedie plná dobrodružství, lásky a zázraků a má mezi Shakespearovými hrami výjimečné postavení, protože je to jedno z jeho rozloučení se žánrem komedie.

„Opět přiznávám, že jsem tuhle hru vůbec neznala. Když jsem si četla scénář hned mě ale chytla a moc se těším, až začneme hrát pro publikum,“ dodala Anna Fialová.

„Já jsem to měl tak trošku podobné jako Anička. Také jsem váhal, ale když jsem zjistil, že komedii režíruje Jan Antonín Pitínský, bylo po dumání. A dodávám, že to bylo dobré rozhodnutí, protože opravdu jde o hodně dobrou inscenaci,“ nechal se slyšet Ondřej Pavelka, který do dějiště konference dorazil na svém oblíbeném dopravním prostředku – na skútru.

Letní Shakespearovské slavnosti proběhnou v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Start je, jak bylo řečeno, 26. června a poslední představení se uskuteční 7. září.

Kromě zmíněné novinky nebudou na programu chybět oblíbené inscenace z předchozích ročníků – Hamlet, Mnoho povyku pro nic, Večer tříkrálový, Veselé paničky Windsorské, Komedie omylů, Sen noci svatojánské a Romeo a Julie.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama