reklama

Aukce děl Josefa Čapka, Ondřeje Sekory i Davida Saudka poprvé podpoří vozíčkáře

reklama

Deset děl významných umělců nabídne v neděli 24. května veřejná aukce v pražském Paláci Žofín, jejíž výtěžek půjde na dobrou věc: poprvé se tak podpoří Centrum Paraple, zaměřené na pomoc lidem na vozíku. Aukci uspořádaly dvě významné pražské síně Galerie Kodl a Aukční síň Vltavín, začátek je ve 13 hodin, vstup pro všechny zájemce o aukční nákup je volný.  

„Něco mi říká, že spojenectví Galerie Kodl a špičkových výtvarníků s Centrem Paraple by mohlo být pro náš vozíčkářský účet blahodárné,“ uvedl k akci Zdeněk Svěrák, zakladatel Centra Paraple. A jeho kolega, divadelník Jan Kačer k tomu dodal: „Obrazy a sochy jsou vzácným vzkazem talentu a inspirace. Je možné učinit je posly lidské vzájemnosti, úcty k životu k bližnímu, k podané ruce. Učiňme tak!“ Aukce nabídne například díla Josefa Čapka, Ondřeje Sekory, Zdeňka Sýkory, Davida Saudka, Stanislava Kolíbala a Jiřího Davida, zastoupena bude i  fotografie originálního „kyjovského mistra“ Miroslava Tichého či unikátní snímek Secese už pozdě Tona Stana – dar advokátní kanceláře Vyskočil, Krošlák a partneři. Jak doplnil galerista Martin Kodl,  k dosažené ceně nebude připočítána žádná aukční přirážka, výtěžek tak půjde stoprocentně na potřeby vozíčkářů.

Marilyn s parapletem

Aukce nabídne například i půvabný obraz Marilyn with Umbrella od Davida Saudka: okouzlujícím plátnem z cyklu Hrdinové autor vyjádřil osobní poctu krásné ženě a idolu mnoha mužských srdcí. Do brilantně namalovaného obrazu s optimistickou letní atmosférou dokázal navíc umělec vtipně zakomponovat i paraple – symbol celé dobročinné akce. Vyvolávací cena je 50.000 Kč.  Úplnou nabídku benefiční aukce si lze prohlédnout v online katalogu na www.galeriekodl.cz. Díla, která se na Žofíně nepodaří vydražit, bude možné získat ještě v poaukčním prodeji přímo v Galerii Kodl.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama