reklama

Autoklub ČR měl šťastnou ruku: Tom Beckhäuser do reprezentace právem patří

reklama

Před pár dny jsme vás informovali o tom, že český závodník Tom Beckhäuser se stal členem státní reprezentace Autoklubu České republiky. Stal se tak oficiálně reprezentantem naší země. O tom, že to byl dobrý krok, jsme se přesvědčili v rámci předposledního závodního víkendu seriálu Formule 4 v Emirátech.

V loňské sezóně Formule 4 se Tom Beckhäuser více méně seznamoval s prostředím, se závodním rytmem a vlastně vším, co se kolem seriálu točí. Svůj první závod v životě jel 29.4.2017. Ve své druhé sezóně v monopostu už ale všechny jasně přesvědčil, že naděje do něj vkládané rozhodně nebyly zbytečně vynaloženým úsilím. Není náhodou, že po něm začali pošilhávat lidé, kteří patří v motoristickém sportu mezi absolutní špičku. Jedním z nich je i Ralph Schumacher, bratr ještě o kapku slavnějšího Michaela.

Ralphův syn David totiž také jezdí Formuli 4 a Tom byl osloven, aby se stal jeho týmovým kolegou. Samozřejmě souhlasil a hned z toho bylo další umístění „na bedně“. Tom dojel v Dubaji třetí. „Jsem spokojen, byl to dobrý den. I když vím, že vždycky mohu být lepší ,udělal jsem chybu a David Schumacher mě předjel ,ale to k závodům patří,“ glosoval lakonicky Beckhäuser, který už se však plně soustředil na sobotu, kdy ho čekají další závody. Naše malá zemička má evidentně dalšího skvělého závodníka. Autoklub České republiky si může gratulovat, Tom je plnohodnotným členem české reprezentace.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama