reklama

Bárta, Lounová, Ruml a plno dalších umělců vzdalo hold hudebním legendám

reklama

Při jedinečném muzikálovém galavečeru Horečka úterní noci vystoupilo celkem 57 účinkujících, které kromě toho, že na jednom jevišti zazpívali ty největší hity 20. a 21. století, spojoval jeden důležitý cíl – podpořit Nadační fond Veroniky Kašákové, jehož posláním je umožnit dětem z dětských domovů žít poté, co z nich odejdou, plnohodnotný a kvalitní život.

Charitativního večera se zúčastnil například Václav Noid Bárta, který zazpíval od kapely Lucie písničky Mezi kousky popela a Chci zas v tobě spát, které si dříve důkladně nazkoušel během účinkování v muzikálu Lucie. „Speciálně písnička Chci zas v tobě spát je jedna z mých nejoblíbenějších českých písniček, takže jsem hrozně rád, že jsem ji mohl zpívat asi dva roky a i v tomhle úžasném představení,“ řekl zpěvák, který za svůj výkon sklidil pochvalu dokonce i od samotného tvůrce singlu. „Já jsem na zkouškách Lucie řešil jak to zpívat přímo s Davidem Kollerem a dostal jsem požehnání,“ dodal Vašek.

Velký potlesk sklidila také Olga Lounová za číslo s Ivanou Korolovou, s níž si zazpívala hity švédské popové legendy Abba. Zpěvačce se ale tento fenomén dlouho vyhýbal a teprve až s účinkováním v muzikálu Mamma Mia! přišla jejich písničkám na chuť. „Znala jsem je z rádií a ne že bych je poslouchala, ale zaujal mě film Mamma Mia a když pak přišla nabídka zpívat v tomto muzikálu, tak jsem to vzala všemi deseti,“ přiznala zpěvačka. „Já tam vždycky střídám dvě role. Ta jedna je kamarádka „Meryl Streepové“, plastiková prachatá lady Tanya a jindy hraju tu druhou kamarádku brýlatou spisovatelku a intelektuálku. Jsem ráda, že si můžu vyzkoušet oba protipóly. Je to pro mě herecky i pěvecky zábavné,“ řekla Olga, která se dále na chvíli převtělila i do Tiny Turner. Svůj nejoblíbenější hit si však nezazpívala. „Já miluju Whitney Houston a Michaela Jacksona. Ten bohužel dneska nezazní, ale Whitney Huston I Will Always Love You zazpívá Ivanka Korolová,“ prozradila Lounová. Když byla ale ještě malá holka, jejími favority byli prý Nedvědi nebo Petra Janů.

Nejčastěji tento večer zazářil Ondřej Ruml s písněmi Rock Around The Clock Billa Haleya, Dva roky jezdím bez nehod Milana Chladila nebo s Terezou Vítů v duetu Oliver Twist. Na závěr odzpíval i poslední sloku písně Tak abyste věděla. „Nejvíc mě baví písnička Dva roky bez nehod, protože už to zpívám dlouho, jde mi to a nemusím přemýšlet nad textem. Zatímco hit Rock Around The Clock je trochu jazykolam,“ zamyslel se Ondra nad svým výkonem a dokonce prozradil, na jakého kolegu byl nejvíce zvědavý. „Největší zážitek je pro mě slyšet Michaela Klucha. Zasvěcení samozřejmě vědí, ale pro ty, kteří nevědí, tak bych rád na něj upozornil, protože to je člověk, který se zabývá revivalem Freddiho Mercuryho a je podle mě jeden z nejlepších na světě. Troufám si říct, že jsem nic podobného neviděl. On skutečně i trochu vypadá jako Freddie, sice nemá tolik výrazný předkus, ale má ten knír, umí se i pohybovat jako on a hlavně i v jeho hlase je cítit Freddie Mercury,“ řekl zpěvák, jenž patří mezi fanoušky kapely Queen.

Michael Kluch, který se zhostil své role Freddiho Mercuryho velmi svědomitě sklidil za svůj výkon nejhlasitější aplaus. Duet Barcelona pak zazpíval s mladou zpěvačkou Emou Katrovas, která přes svou drobnou konstituci ovládla sál mohutným hlasem. „Je moc hezké, že všichni tihle lidé, kteří tady účinkují, zpívají zadarmo. Dobré je i to, že se představení koná úspěšně už potřetí, předtím bylo v Mostě dvakrát vyprodáno. Zajímavé je na tomto projektu i to, že se v něm kombinuje muzikál, kde se odehrává příběh, a do toho jsou zasazeny písně,“ referoval český Freddie a dodal: „Jsme rádi, že se tady všichni sejdeme. Za tu dobu jsme se všichni skamarádili a panuje tu uvolněná atmosféra.“

Několik minut slávy si užila i Anna Slováčková, kterou přepadla tréma kvůli hitům od ikony Celine Dion. „Dnes to zpívám poprvé a moc se těším, ale jsem velmi nervózní. Jsou to velké hity a člověk do toho musí jít s tím, že k nim chová nějakou úctu. Dává si na tom víc záležet, protože to všichni znají,“ přiznala zpěvačka. Režie se ujali přední herec a režisér Městského divadla v Mostě Jiří Kraus ve spolupráci s mladou talentovanou režisérkou Hanou Marvanovou. Náročné a působivé choreografie nastudovali interpreti pod vedením Petra Čejky, Lilian Fischerové a Filipa Gregoriadese.

Modelka Veronika Kašáková pro svůj fond získala díky dobročinné akci neuvěřitelných 200 000 korun a příspěvek jeden milión korun od firmy Oriflame.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama