reklama

Beckhäuser zase na bedně, Ptáček měl bohužel nehodu

reklama

Další závodní víkend seriálu Formule 4 byli opět vidět oba Češi. V Emirátech si tentokrát větší úspěch připsal Tom Beckhäuser, i když ani pro něj to nebyla žádná procházka růžovou zahradou. Spíš naopak. Petr Ptáček měl bohužel nehodu a nestihl pak včas nastavit svůj monopost.

Oba mladíci mají jeden velký sen a vlastně i cíl – dostat se do Formule 1. Talentu mají bezesporu na rozdávání, ale cesta mezi elitu je mnohdy hodně trnitá. V Emirátech se o tom přesvědčil i Petr Ptáček, když se po karambolu nestihly potřebné opravy a úpravy v časovém limitu. Okruh Yas Marina dal pořádně zabrat i druhému Čechovi ve startovním poli. Jak viděl Tom Bechäuser závod? Exkluzivní vyjádření jezdce, který si připsal další body za třetí místo, si můžete přečíst právě teď.

„Měli jsme nové auto a jeli jsme na nové konfiguraci tratě. Takže to od začátku nebylo lehké. Během testování bylo celé pole hodně vyrovnané s tím, že v jednom z tréninků jsem měl dokonce nejrychlejší čas. V kvalifikaci to však stačilo jen na 4. místo. Závody samotné pak byly naprosto šílené, protože na trati byli noví závodníci a k předjíždění tak docházelo v podstatě v každém kole. Například ve třetím závodě jsem startoval z pátého místa, navíc spadl brzy na šesté. Přesto jsem nakonec dojel třetí. Musím říct, že tento víkend byl o hodně náročnější, než ten první. Tím, jak je nová konfigurace trati o polovinu kratší, znamená to také dvakrát tolik kol, protože délka závodu F4 je vždy 30 minut nezávisle na trati. Přesto, že jsme tentokrát nevyhráli žádný závod, byl to strašně užitečný a poučný víkend. Pro mě je důležité, že jsem pokaždé dokončil na bodech.“

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama