reklama

Bibliofilie Proměna s litografiemi Petra Nikla ve výběru Czech Design Week Jaro 2017!

reklama

Přehlídka toho nejlepšího z originálního českého designu je k vidění od úterý 9.5. do neděle 14.5.2017 v prostorách DUP 39, každý den do 21:00. Jedním z lákadel je bibliofilie Proměna Nakladatelství Teapot, která letos v dubnu získala ocenění , Cena svazu polygrafických nakladatelů´ v soutěži Nejkrásnější kniha roku 2016.

V expozici nakladatelství Teapot je k vidění to nejlepší z jeho tvorby. Návštěvníci tak mají mimořádnou příležitost si naživo prohlédnout sběratelské kousky, které nejsou k dostání na pultech žádného knihkupectví. Každá kniha je unikátním, řemeslně opracovaným číslovaným výtiskem a obsahuje originály výtvarných děl předních českých umělců, díky kterým jsou knihy ceněným uměleckým artefaktem. Expozice Nakladatelství Teapot se nachází ve 3.NP budovy DUP39, knihy je možné objednat na www.tpot.cz.

Nakladatelství a knihkupectví Teapot bylo založeno v roce 1990 Vladimírem Benešem pod názvem Bonaventura, nový název nese od roku 2013. Pokračuje v práci, již od roku 1967 formovala činnost Komorního sdružení pro hudbu, poezii a výtvarné umění Lyra Pragensis. Kniha v pojetí vydavatelství Teapot je chápaná jako umělecký artefakt – harmonický součin a soulad všech řemesel a umění, jež se na její výrobě podílejí. Samozřejmé propojení textu s ilustrací je tak rozvíjeno autorskými inovativními písmy, papíry, moderní typografií a ruční vazbou.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama