reklama

Jak bojovat proti vráskám? Třeba hadím jedem!

reklama

Blížíte se ke třicítce, magickému věku většiny žen a zjišťujete, že vaše pleť již není tak pružná jako dříve? Kolem očí, úst i čela se začínají objevovat první mimické vrásky a pleť ztrácí svůj jas a svoji svěžest. Stárnutí pokožky sice nezastavíte, ale příznaky můžete zmírnit vhodnou péčí.

První vrásky u žen se objevují mezi 25. a 30. rokem. V tomto období je pro pleť důležitá dobrá hydratace, protože na suché pokožce se rychleji tvoří nehezké vrásky. Hydratujte nejen vhodnými krémy, ale také dodržujte dostatečný pitný režim. Dobrou hydrataci nabízí také kyselina hyaluronová, která má schopnost vázat na sebe vodu více než jakákoliv přírodní i chemická sloučenina (pojme přibližně tisícinásobek vody). Kyselina hyaluronová se dává nejen do krému, ale dá se aplikovat i přímo na pleť pomocí speciálních sér, kde zastupuje zmíněná kyselina ze 100 % účinnou látku.

S hadím jedem proti vráskám

Proti vráskám můžete bojovat také netradičními, ale velmi účinnými způsoby, jako jsou například krémy a séra s přídavkem hadího jedu. Bát se jedu samozřejmě nemusíte, protože je speciálně upraven, aby tělu neublížil, ale naopak pomohl. „Krém blokuje nervové impulzy vedoucí ke smršťování svalu a zastavuje tím tvorbu nových vrásek. Dá se srovnat s jemnou verzí nepříjemných botoxových injekcí. Další novinkou v kosmetice jsou produkty s extraktem hlemýždího slizu. Ten aktivně pomáhá k vyhlazení vrásek. Je také skvělý k redukci jizviček po akné,“ říká Iveta Slavíková z internetového obchodu Krasa.cz. Na krémy s hlemýždím slizem nedá dopustit například Katie Holmes. Tvorbu kolagenu v pleti podporují také krémy s včelím jedem. Ty výrazně napomáhají k účinné regeneraci buněk a zlepšují elasticitu pleti.

Krémy s UV faktory po celý rok

Proti škodlivému UVA a UVB záření byste měli vaší pleť chránit po celý rok. „I v podzimních a zimních měsících by denní krém měl mít minimum 15 SPF. Pokud váš krém nemá ochranu, použijte alespoň kosmetiku jako je pudr nebo make-up s SPF faktorem,“ dodává Iveta Slavíková. Co by mělo být naprostou samozřejmostí, je si večer důkladně odlíčit pleť. Při odlíčení totiž odstraňujeme nejen líčidla ale veškeré nečistoty a maz z pokožky. Pokud budete odličování zanedbávat, pleť bude vypadat nezdravě a bez jasu. Odličování můžete zkusit třeba pomocí arganového oleje. Ten krásně pokožku vyživí a hydratuje a navíc působí preventivně proti vráskám. Mějte také speciální krém pouze na oči, protože citlivé oční okolí potřebuje jinou péči než zbytek pleti. A nezapomínejte oční krém pouze lehce vklepávat, zabráníte tím vzniku drobných vrásek.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama