Bolek Polívka v posledním live streamu pohovoří s Josefem Klímou a Hanou a Petrem Ulrychovými

Pravidelné páteční podvečery s Bolkem Polívkou a jeho hosty, vysílané na Facebooku a YouTube Divadla Bolka Polívky, uzavře 1. května poslední setkání. V 18.15 se na jevišti divadla na brněnském Jakubském náměstí před prázdným hledištěm a kamerami s Bolkem Polívkou setkají investigativní novinář Josef Klíma a sourozenci Hana a Petr Ulrychovi, kteří tvoří hudební skupinu Javory.

Program Bolek online začalo Divadlo Bolka Polívky vysílat na začátku dubna. Před kamerou se po boku principála divadla vystřídali například jeho dcera Anna a syn Vladimír, klaunské duo Michal Chovanec s Ondřejem Klíčem, Jan Budař, Hana Holišová, hudebník David Rotter a divadelník Petr Halberstadt. Vysílání je součástí série divadelních představení, koncertů a dalších kulturních akcí nazvaných #kulturažije, s níž přišla poté, co divadla vzhledem k vládním nařízením musela přestat hrát, internetová televize Mall.tv.

V květnu Divadlo Bolka Polívky plánuje pravidelné vysílání podcastů. Ty nabídnou příjemné rozhovory, dobrý humor a netradiční pohled do divadelního zákulisí.

„Streamování pro nás byla velmi zajímavá a užitečná zkušenost. Z ohlasů diváků víme, že je náš program těšil. Možná se tak k tomuto formátu ještě někdy v budoucnu vrátíme. Teď se chceme soustředit jiným směrem. Chystáme pro naše příznivce pilotní díly podcastů a máme několik nápadů, kterým se hodláme aktivně věnovat. O všem budeme včas informovat. Sledujte náš web a sociální sítě,“ říká ředitel divadla Ondřej Chalupský.

Podpořit Divadlo Bolka Polívky v těchto mimořádných dnech můžete projevit nejen sledováním živého vysílání, ale také jakoukoliv finanční podporou na dárcovské platformě Donio.cz, kde má Divadlo Bolka Polívky svou vlastní sbírku – www.donio.cz/DivadloBolkaPolivky.

Do 1. května je možné také zakoupit symbolickou vstupenku na PŘEDSTAVENÍ O NIČEM na https://bit.ly/predstavenionicem. Divadlo Bolka Polívky se zapojilo do celorepublikové akce na podporu kultury, která vznikla ve spolupráci prodejního systému GoOut a radní pro kulturu hl. města Prahy Hanou Třeštíkovou, jejímž cílem je podpořit nejen umělce, ale především zvukaře, osvětlovače, techniky a další divadelní personál, který se ze dne na den ztratil možnost obvyklého finančního příjmu.

O divadle

Divadlo Bolka Polívky se usídlilo v budově na Jakubském náměstí v Brně v roce 1993 a 17. září téhož roku zde autorským představením Bolka Polívky Trosečník zahájilo svoji činnost a svou první sezónu. Za dvacet sedm let existence se zde vystřídala řada projektů principála Bolka Polívky.

V rámci současného repertoáru lze vybírat jak z autorských her principála Bolka Polívky (Šašek a syn, DNA), vlastní produkce (Srnky, Letem sokolím, Horská dráha, Pozemšťan) tak z představení vytvořených ve spolupráci s jinými divadly (Mínus dva, The Naked Truth). Divadlo také spolupořádá legendární Manéž Bolka Polívky. Diváci zde mohou zhlédnout širokou nabídku her hostujících českých a zahraničních souborů (Dejvické Divadlo, Činoherní Klub, Štúdio L+S, Divadlo Studio DVA, Divadlo Járy Cimrmana, Divadelní spolek Kašpar, Divadlo Kalich, Divadlo Palace, Divadlo Příbram, Divadlo Komediograf a další) a na prknech vidět známé herecké osobnosti.

Vedle divadelních představení jsou pravidelným doplňkem programové skladby Re-kabarety – komponované večery plné dobrého humoru a také koncertní vystoupení předních českých a slovenských hudebníků a kapel nejrůznějších žánrů. Celosezónní aktivitou jsou také výstavy (cca 10–12 za sezonu) významných malířů, grafiků a fotografů, pořádané ve foyer divadla. Divadlo se ve spolupráci se svými partnery věnuje také charitativní činnosti. Zisk z těchto představení rozděluje organizacím, které se věnují pomoci a podpoře tělesně postiženým, rozvoji a výchově dětí či pomoci starým lidem.

NAPSAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno