reklama

Božské vlasy díky přírodě

reklama

Pamatujete na odvar z heřmánku, kterým vám v létě na chalupě myla babička vlasy? Přes všechny moderní výrobky, které slibují zázraky na počkání, jsme možná trochu zapomněli, že ty největší zázraky nevznikají v chemických laboratořích, ale právě v přírodě. Ať už se rozhodnete pro výrobu domácí tinktury, nebo se porozhlédnete po přírodní kosmetice, připomeňte si s námi, které bylinky vám pomohou k vysněné hřívě.

Na mastné vlasy

Bříza

Kdo by neznal březovou vodu. Odvar nebo výtažek z břízy pomáhá regulovat kožní maz, tvorbu lupů a zanechává vlasy krásně lesklé.

Levandule

Tato bylinka má pozitivní účinky na tělo i duši. Vůně levandule uvolňuje napětí, její výtažek působí protizánětlivě a stimuluje krevní oběh. V účinné kombinaci s břízou a čajovníkem, a hlavně ve vegan kvalitě ji najdete třeba v péči Rebalancing od InSight.

Proti lupům

Šalvěj

Šalvěj je skvělým zdrojem hořčíku, zinku a má velmi silné antiseptické účinky, ostatně její celé jméno je šalvěj lékařská. Pomáhá bojovat s kožními nemocemi a lupy.

Tymián

Z kuchyně jej povolejte rovnou do koupelny třeba v podobě řady InSight Anti-dandruff. Aromatický tymián čistí a hojí vlasovou pokožku a díky tomu účinně pomáhá proti lupům.

Na vlasy bez života

Citrusy

Legendární vitamínová bomba kromě vitamínu C obsahuje také vitamín B a biotin, který má skvělý vliv na kvalitu a růst vlasů a nehtů. Výtažky a lázně z citrusů dodají vašim vlasům lesk a hebkost.

Sléz

Nenápadná rostlinka v sobě skrývá obrovskou sílu, kterou můžete vyzkoušet v nové řadě Lentive od InSight. Sléz díky vitamínu A a E přispívá k obnově vlasů, vlasových folikul a pomáhá je hydratovat.

Na vysušené vlasy

Konopný olej

Oleje obecně jsou to nejlepší, co můžete suchým a poškozeným vlasům dopřát. Konopný olej díky obsahu omega-3, omega-6 a omega-9 mastných kyselin zázračně vyživuje a chrání před vlivy podnebí. Zkrotí i neposlušnou kudrnatou hřívu v produktech InSight Anti-Frizz.

Aloe vera

Tajemství hladkých a zdravých vlasů žen v Latinské Americe se nachází v gelu aloe. Malý zázrak přírody hojí rány, stejně tak zcelí vlasy a chrání je i před nejostřejším sluncem.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama