reklama

Braňo Polák podstoupil operaci očí

reklama

Muzikálový zpěvák a herec Braňo Polák před nedávnem podstoupil laserovou operaci v Refrakčním Centru Praha, která mu pomohla znovu k perfektnímu zraku. Jsme rádi, že už zase vidí jako ostříž.

Jak dlouho jste přemýšlel o operaci očí? Proč jste se pro ni nakonec rozhodl?

O operaci očí jsem přemýšlel už strašně dlouho, asi tak 10 let, a stále jsem si ověřoval u známých, jak jim to změnilo život. A proč jsem se pro operaci rozhodl? No protože si myslím, že je to zázrak, vrátit někomu zrak a myslím to doslovně. Já se moc těšil, až budu mít po operaci, vzbudím se a uvidím bez toho, abych si vzal čočky nebo brýle, prostě jen vstanu a uvidím znovu nerozmazaný svět.

Omezovaly Vás brýle v něčem? Třeba při sportu nebo v práci?

Ano, brýle mě strašně omezovaly, stejně tak čočky. Nejdřív jsem s nimi byl spokojený, ale po deseti letech už mě dost vyčerpávaly. Brýle jsem ven nikdy nenosil, pouze čočky, a ty mi po nějaké době začaly dělat problémy, oči mě pálily a svrběly, a tak jsem je musel vyndat. Pak jsem samozřejmě neviděl a byl jsem z toho nervózní. Takže pro mě byla operace dar z nebes!

Co nyní plánujete v pracovní sféře?

Opět se vrací na scénu Děti ráje, takže hodně představení, pak hraji v dalších činoherních počinech ve spolku Artur, například Dívčí válka nebo Mohu k tobě, v Divadle U Hasičů hrajeme Cestu kolem světa. Ale nejvíc mě teď zaměstnává HITCH, což je takové moje dítě. S kamarádem jsem založil agenturu na produkci eventů. Moc mě to teď baví, vidím v tom smysl, své zkušenosti nyní mohu předávat ostatním.

Jak jste se vlastně dostal k tomu, co teď děláte?

Hercem jsem chtěl být už jako dítě. Viděl jsem tu generaci úžasných herců jako Menšík, Brodský, Kopecký, Bohdalová, Sovák, Janžurová, Jirásková a já si řekl, že s nimi chci hrát a tak jsem šel na konzervatoř, poté na divadelní fakultu a začal jsem dělat divadlo a občas něco natočil. Nyní mě to už ale tolik nenaplňuje, a proto jsem se rozhodl být sám sobě pánem a založil HITCH.

Jaké jsou Vaše pocity nyní, několik týdnů po operaci? Jakou operaci jste podstoupil?

Po operaci jsem se cítil, jako kdyby nastal zázrak v mém životě. Panu primáři Novákovi jsem nesmírně vděčný a zavázán. Skutečně se mi hodně změnil život. Je to bomba, vidím a nemusím se ničím omezovat, a proto si říkám, že je to zázrak. Ta chvilková bolest, která byla po operaci, byla taky úžasná, protože jsem ji prospal. Co se týče typu operace, tak jsem v Refrakčním Centru Praha podstoupil to nejlepší, co se teď  u nás nabízí. iDesign  iLASIK, což je nejbezpečnější a nejpřesnější metoda, která dokonce jako jediná byla schválená i pro piloty NASA a US NAVY.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama