reklama

Bravo, Petře! Česko oslavuje další jezdecký talent

reklama

Když se nad tím zamyslíte, tak je až neuvěřitelné, kolik sportovních talentů dokáže vyprodukovat tak malá země, jakou je Česká republika. Navíc zdaleka nejde jen o pár disciplín, „naši“ bodují a vyhrávají napříč sportovním světem. Závody rychlých vozů nejsou výjimkou.

Snad už ve chvíli, kdy z pásů továrny Henryho Forda sjelo první auto, my už jsme měli připravené jezdce, které si vozy „vytuní“ k obrazu svému a budou vyhrávat prestižní závody. Před pár lety to vyvrcholilo prvním Čechem ve formuli 1 a například český tým Lotus dnes vede bodování v seriálu Formula V8 3,5. Máme však i řadu talentů, kteří se o své místo na slunci stále usilovně perou, ale je už více než jasné, že pokud půjdou po správné cestě, mohou patřit k největším hvězdá motoristického sportu. Jedním z nich je i Petr Ptáček.

V loňské sezóně hájil barvy týmu Lotus Junior v seriálu OK Junior. Teď už však závodí o kategorii výše v KZ2 a před začátkem sezóny snil o tom, že i zde bude pravidelně na stupních vítězů. Možná se to někomu mohlo zdát jako příliš velká ambice, přeci jen je vždy potřeba nějaký čas na „aklimatizaci“. Ptáček si s tím však příliš hlavu nedělal a o uplynulém víkendu už vyhrál oba závody v rámci Weiss-Blau Kart Trophy v Německu. Čtrnáctiletý mladíček jezdící s továrním vozem Formula K se tak s kartingovou elitou pere skvěle. „Je skvělé se tak rychle vrátit na pódium. Oproti ostatním klukům jsem zde nezkušený nováček, o to více to potěší,“ usmíval se spokojeně Petr.

Skromnost však může jít v tomto případě stranou. Ptáček dokázal, že se opravdu může měřit s těmi nejlepšími možná ještě dřív, než sám čekal. Pro český moto sport je to určitě dobrá zpráva. Do formule 1 je sice ještě hodně, hodně daleko, nicméně každý podobný krok je na cesně k vytouženému cíli velmi důležitý.

Foto: archiv Petra Ptáčka

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama