reklama

Bravo! Tým Lotus v Silverstone zaválel

reklama

Český fanoušek rychlých vozů má v poslední době důvody k radosti hlavně díky české stáji Lotus, která se pere o vavříny v sérii Formule V8 3,5.  V loňské sezóně sbírali úspěchy René Binder a Roy Nissany. Druhý jmenovaný sice z týmu odešel, ambice jsou však právem opět nejvyšší. Důvod je jednoduchý – Pietro Fittipaldi! A začátek sezóny na okruhu v Silverstone zatím napovídá, že skutečnost může být opravdu parádní.

Do nové sezóny Lotus vstupoval s nejvyššími abmicemi. Aby také ne! Není příliš mnoho stájí napříč motoristickým světem, které se mohou chlubit, že mají pod smlouvou dva majitele tak slavných příjmení, jako právě Lotus. Tým kolem manažera Boba Vaříka tak logicky nemůže mít skromné cíle. „Určitě chceme v každém závodě nadcházející sezóny útočit na pódium,“ netají se.

Oba jezdci Lotusu mají rychlá auta v krvi, a to doslova. René Binder je totiž synovcem bývalého závodníka formule 1 Hanse Bindera a jeho otec Franz také závodil. Ještě slavnější je samozřejmě dědeček Pietra Fittipaldiho. Emerson vyhrál podnik nejrychlejších vozů planety hned dvakrát. Předsezónní testy navíc ukázaly, že jablko opravdu nepadá daleko od stromu.

Oba borci své umění potvrdili hned během první kvalifikace sezóny. Na okruhu v Silverstone zajeli první a druhý nejrychlejší čas. „Jsem strašně moc šťastný. Kvůli tomu jsem tady, abych dobře odváděl svoji práce,“ zářil štěstím Pietro. Je vidět, že mu svědčí i pobyt v Praze. Naše hlavní město si totiž zamiloval. „Je tam krásně. A máte moc pěkný holky,“ culil se závodník. Jen o malinko pomalejší byl v Anglii jeho stájový kolega. „Máme silný tým, tohle je důkaz. Věřím, že se o nejvyšší příčky budeme prát v každém závodě,“dodal Binder.

Jezdci tak zatím splňují přesně to, o čem snil management Lotusu. „S touto dvojicí nemůžeme chtít nic jiného, než vítězství. Kluci na to mají,“měl jasno manažer stáje Bob Vavřík. A co na to dvojnásobný mistr světa a dědeček Pietra Emerson Fittipaldi? ,,Mám samozřejme radost, dvojnásobné pole position v Silverstonu, to potěší každého. Team i jezdci podali super výkon. Jsem rád, že jsme se s Bobem Vavříkem a Tonym Charouzem domluvili a už se těším na sobotní a nedelní závody.“

Živé výsledky můžete sledovat ZDE. Pokud byste chtěli koukat na víkendové závody, tak můžete ZDE a ZDE.

Foto: archiv týmu Lotus

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama