reklama

Březnové divadelní tipy z Violy: Večer vzpomínek na T. G. M., Čechovovy humoresky a Stařec a moře

reklama

Blíží se březnové výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka a v Divadle Viola na Národní třídě v centru Prahu při této příležitosti zvou na tematický večer TGM – Proč se neřekne pravda?

Úryvky z memoárů prezidentova osobního tajemníka dr. Antonína Schenka divákům 2. března od 20:00 poutavě zprostředkují Petr Kostka a Tomáš Pavelka. Autentické vzpomínky na Masaryka zazní v kombinaci s jeho milovanými lidovkami v podání klarinetu a cimbálu, na které zahrají Irvin Venyš a Michal Horsák. Deníkové vzpomínky svého strýce Antonína Schenka upravila Jindřiška Smetanová.

Dramatizace méně známých humoresek a jedné známé aktovky A. P. Čechova Když teče do bot je na programu 7. března od 20:00. Jde o závěrečný díl čechovovského triptychu, který vznikl výhradně pro Violu a zahrnuje ještě inscenace Tisíc a jedna vášeň a Nějak se to zvrtlo. Na jevišti se opět sešli Taťjana Medvecká, Lilian Malkina, Jaromír Meduna a Lukáš Jurek, aby diváky pobavili humoreskami Román s basou, Kýchnutí, Rozhovor člověka se psem, V hotelu, Ach, ta paměť, Komik a stárnoucí naivka, Mstitel a aktovkou Jubileum.

V sobotu 9. března od 20:00 bude jeviště Violy patřit Josefu Somrovi a Markovi Holému v dramatické skice podle slavné novely Ernesta Hemingwaye Stařec a moře. Strhující zápas rybáře s mocnou přírodou na vratké bárce unášené mořem vyznívá jako oslava lidské vůle, odvahy a nezlomnosti. Děj podkresluje hlas moře – hudba Emila Viklického.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama