reklama

British Airways nabídne první přímé spojení mezi Evropou a Durbanem

reklama

Od 29. října si budou moci zákazníci British Airways vychutnávat surfování podél známého plážového úseku Zlatá míle, který je oblíbenou destinací nejen surfařů, objevovat zelené zahradní provincie a užívat si sluncem zalité pláže. Letecká společnost totiž zavedla přímé lety z Londýna do velkolepého jihoafrického města Durban. Nová linka do jednoho z největších měst Jižní Afriky bude létat třikrát týdně z letiště Heathrow.

Lety budou operovány nejnovější flotilou British Airways Boeingem 787-8 a letový řád počítá s ranním příletem do Durbanu a večerním do Heathrow. Nová linka je součástí pětiletého investičního plánu British Airways ve výši 4,5 miliardy liber, v rámci kterého se společnost zaměřuje na zkvalitnění služeb pro své zákazníky.

Durban patří mezi destinace, které se vyznačují parnými léty a mírnými zimami, a kam se dá cestovat po celý rok. Pro Jihoafričany je toto místo dlouhodobě nejvyhledávanějším cílem pro dovolenou a brzy se stane snadno dostupné i pro mezinárodní návštěvníky.

Alex Cruz, generální ředitel British Airways, uvedl: „Durbanská teplá voda, horká léta a klidné pláže dělají z tohoto pobřežního města místo pro ideální dovolenou. Durban je vstupní bránou do mnoha přírodních rezervací, parků a k historickým památkám. Navíc je vyhlášené i díky skvělé kuchyni a umělecké scéně. Bezpochyby je to jedno z měst, které stojí zato navštívit, ať už kvůli kultuře, nebo dobrodružství.

„Durban je rovněž domovem nejrušnějšího přístavu v Jižní Africe a současně velkého průmyslového centra. Nová trasa tak zajistí další důležité spojení mezi Velkou Británií a regionem, což uvítají především klienti cestující za obchodem.“

Sihle Zikalala, ministr pro hospodářský rozvoj, cestovní ruch a životní prostředí, řekl: „Jsme hrdí na to, že můžeme město Durban představit světu prostřednictvím nové přímé linky společnosti British Airways. Možnost cestovat do provincie KwaZulu nabídne obrovský potenciál v podobě příležitostí jak v cestovním ruchu, tak v obchodních záležitostech.

„Velká Británie a KwaZulu-Natal sdílejí velmi bohatou historii a nás těší, že můžeme díky zavedení nového spojení náš vztah opět oživit. Investiční a obchodní příležitosti, které přímý let mezi Durbanem a Londýnem představují, nepochybně přispějí k rozvoji naší ekonomiky.“

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama