reklama

Britským nevěstám bude radit specialista na boj s méněcenností

reklama

Anglickým nevěstám se nabízí nová příležitost, jak se zbavit alespoň částečně stresové zátěže spojené s jejich velkým dnem. Gok Wan, renomovaný módní návrhář z Londýna je totiž vyhlášený tím, že dokáže jakékoli ženě zahnat chmury ze své postavy a vybrat tu ideální svatební róbu, v níž bude vypadat a cítit se naprosto skvěle. Se štábem TLC se vypravil do severozápadního anglického hrabství, aby zde natočil další ze řady spin-offů oblíbené série Jak si vybrat správné šaty: Lancashire (Say Yes to the Dress: Lancashire), který budou fanoušci moci sledovat v premiéře od 14. července 2019 ve 21:00. Co mohou místní nevěsty od excentrického guru s britsko-čínskými kořeny očekávat? 

Čtyřiačtyřicetiletý fashion designer Gok Wan pochází původem z Leicesteru, většina jeho profesní dráhy byla ale dlouhá léta spjata s Londýnem. Již na první pohled je jasné, že tento potomek britské matky a hongkongského přistěhovalce je vskutku renesanční člověk. Kromě navrhování oblečení se proslavil i jako kuchař specializující se na asijskou kuchyni, televizní moderátor nebo DJ se zálibou v house hudbě. Nesmíme zapomínat ani na jeho působení coby de facto motivačního řečníka, což úzce souvisí s peripetiemi osudu, kterými si musel projít již v raném dětství a v období dospívání. 

Život v provinční anglické vesničce nebyl k mladému Gokovi milostivý. Už při práci v restauraci svých rodičů se stal obětí šikany ze strany vrstevníků. K tomu přispělo především několik faktorů – kromě toho, že byl smíšeného původu, trpěl navíc v této době enormní obezitou, což v kombinaci s jeho výškou tvořilo terč pro nenávist okolí. Fakt, že již od útlého věku věděl, že je gay, celé situaci nepřispívala. Profesně ho vždy lákala kariéra na poli volných umění, zaměřil se na ně i během studií. Když se ve 20 vrátil zpět domů, stala se pro něj obezita výzvou, se kterou se musel vypořádat. Nastoupil rapidní dietu, kdy přežíval pouze na medu a ovoci, v kombinaci s 50 spolykanými laxativy denně. Tento náročný proces se ale podepsal na jeho mentálním rozpoložení: „V dospívání jsem si mnoho let myslel, že všichni jsou lepší než já. Často mě přepadaly myšlenky na sebevraždu, neviděl jsem žádná jiná východiska. Zabít se bylo to jediné, co dávalo nějaký smysl.“ Když se mu ale zhubnout podařilo, rozhodl se, že už se znovu takto cítit nebude, a že udělá maximum pro to, aby pomohl těm, kteří s podobnými pocity svádí každodenní souboj. Na sebediagnózu u dětí i dospělých začal veřejně upozorňovat, podařilo se mu jej dokonce nastolit jako téma v konzervativní společnosti ostrovního království. A vzhledem ke svým vrozeným vlohám, činil tak na poli, které moc dobře znal. 

Poprvé na televizní obrazovky vstoupil s pořadem How to Look Good Naked, kde se snažil rozbíjet předsudky a motivovat ty s pocity méněcennosti. Podobně působil i v sérii dokumentů, která cílila zejména na mladistvé a dospívající postižené obezitou nebo vystavené homofobii. Nový formát pořadu v podobě variace Jak si vybrat správné šaty: Lancashire mu poskytl úplně novou zkušenost. Návrhář se v něm stal součástí lokálního luxusního svatebního salonu Ava Rose Hamilton, který získal své renomé pod taktovkou majitelky Pauly Chappell. „To, co se děje v Ava Rose je jednoduše neuvěřitelné. Celý dívčí tým jsou pravověrní odborníci na svatební záležitosti. Pro mě to byla úplná novinka, dozvěděl a naučil jsem se zde věci, které jsem dosud neznal. Včetně technologického zázemí i svatební architektury. Člověk by nevěřil, co všechno stojí návrh jedněch svatebních šatů,“ pochvaluje si Gok Wan. 

TLC si ale od nového pořadu slibuje i věrné zachycení nátury obyvatel tohoto severozápadního regionu Spojeného království. Ten je známý svým specifickým a svérázným smyslem pro humor, což je něco s čím se Gok během svého působení zde sžil bez větších problémů. Až tak, že neváhá tým z Ava Rose označit za svoji „severskou rodinu“. „Všechny z nás jsme holky z tohoto kraje. Všechny sdílíme stejnou vášeň pro věci okolo svateb jako je zajištění neopakovatelných a dechberoucích zážitků pro naše nevěsty i jejich rodiny. Je to asi docela klišé, ale navzájem se považujeme za jednu velkou rodinu. Vzhledem k tomu, že děláme to, co milujeme, žádná z nás si ani nepřijde, že by opravdu chodila do práce,“vysvětluje Paula Chattell tajemství úspěchu oblíbeného salonu. 

Jak je známo, každá nevěsta má jiné preference a přání. Pojďte s Gokem Wanem zjistit ta, která sužují nevěsty ze severní Anglie v novém pořadu Jak si vybrat správné šaty: Lancashire (Say Yes to the Dress: Lancashire)na stanici TLCod 14. červenceve 21:00.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama