reklama

Bulgari představilo novou High Jewellery kolekci Italian Gardens během pařížského Haute Couture týdne módy

reklama

Někteří vážení hosté měli možnost se s úchvatnými luxusními šperky a hodinkami seznámit během předpremiéry, která se konala minulý měsíc nedaleko Florencie. Avšak právě v tento letní večer VIP hosté, známé osobnosti a zástupci mezinárodního tisku dostali příležitost prohlédnout si v prostorách butiku Bulgari George V neobyčejná šperkařská díla inspirovaná krásou italských zahrad.

Prezentace nové kolekce probíhala formou módní show. Po přehlídce nastalo očekávané slavnostní odhalení nové Bulgari brand kampaně v hlavní roli s múzou Bulgari Carlou Bruniovou, která je ztělesněním italské krásy a charisma. Mezi významnými hosty byli: americká herečka Amber Heardová, francouzská herečka Juliette Binocheová, čínská herečka Carina Lau, italská herečka Valeria Golino, princezna a francouzská herečka Clotilde Courau, HSH princezna Lilly zu Sayn Wittgenstein Berleburg, model Toby Huntington-Whiteley, španělský model a herec Jon Kortajarena, španělský model Nievez Alvarez a americká herečka Michelle Rodriguezová.

Parádní podívaná

Nová kolekce oslavuje krásu italských zahrad, které kvetly za dob italské renesance, kdy umělci začali přetvářet přírodu v umění. Italské zahrady – to je rafinovanost, která čerpá z přírody, tak jako freskař využívá palety barev nebo sochař vychází z bloku mramoru. Živé ploty v geometrické harmonii těší oko naprostou čistotou formy, voda hravě teče z fontán, příjemný pohled na stále zelené keře prostříhané jako skulptury, křehké, ale syté barvy květin a nakonec sochy, jeskyně, jezírka a zeleň zdobící malebné terasy a vily. Umění italských zahrad bezpochyby ztělesňuje vše, i přesto, že nikdy nebyla narušena harmonie s přírodou. Stejně jako významní renesanční architekti nevidí ani designéři Bulgari přírodu jako předlohu, kterou je potřeba obkreslit, ale jako nedílnou součást umění. Příroda je zdrojem inspirace a krásy a může mít podobu nepředvídatelných tvarů a designu. Zároveň je vzácným zdrojem materiálů, bez jejichž respektu a znalostí by ale nevzniko žádné umělecké dílo.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama