reklama

BUSKING TOUR Police Symphony Orchestra: Léto ve městech osvěží největší „pouliční kapela“

reklama

Police Symphony Orchestra. 65 mladých muzikantů a dalších 15 členů podpůrného týmu. Na rozdíl od mnoha svých vrstevníků namísto hlubokomyslných deklamací opravdu mění svět kolem sebe k lepšímu. Za devět let fungování hraním získali téměř milion korun na dobročinné účely. Letos si dávají pauzu od velkých benefic, které pravidelně pořádají ve svém působišti v Polici nad Metují a okolí, a vyrážejí na unikátní BUSKING TOUR Police Symphony Orchestra. 

Početný orchestr bude cestovat běžnými vlakovými spoji, hrát na ulicích, vybírat do klobouku… tak aby se co možná nejvíce přiblížil skutečnému buskingu. Z Hradce Králové se hudebníci28. červnavydají na okružní cestu přes Polici nad Metují, Plzeň, Prahu, Drážďany, Liberec zpět do Hradce, kde 5. červencezahrají na festivalu Rock For People. 

„Chceme si pořádně zahrát, pobavit kolemjdoucí, oživit netradiční místa ve městech a vybrané peníze poslat místním neziskovkám nebo lidem v nouzi. S Nadací Via se v každém městě na naší tour pokoušíme sehnat mecenáše, kteří by výtěžek z koncertů zdvojnásobili. Ke konkrétním lokálním projektům plánujeme spustit také online kampaň na darujme.cz, jejímž prostřednictvím může pomoci každý. V Plzni spolupracujeme s DEPO 2015 a v Hradci Králové s Open Air Program,“ upřesňuje zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová.

Repertoár BUSKING TOUR Police Symphony Orchestra bude vystavěn tak, aby si každý z posluchačů přišel na své – pop, rock, filmová hudba, jazz, klasika… Zpěvákem orchestru je herec Klicperova divadla v Hradci Králové Jan Sklenář (2x nominován na cenu Thálie), který na turné nebude chybět. „Poprvé jsme se setkali na benefičním večeru v Adršpašských skalách v roce 2017 a ta akce mě totálně ohromila. Ještě víc mě ale ohromil důvod, proč a jakým způsobem to těch pětašedesát lidí dělá. Jejich nadšení má obrovský efekt pro lidi i celý region. Mladí muzikanti jsou výborně sehraní, přesní a po hudební i lidské stránce si úžasně rozumějí. U divadla jsem už dvacet let, mám za sebou dost rolí, ale tato spolupráce je má srdcovka,“ říká Jan Sklenář.

Police Symphony Orchestra (PSO) založila v roce 2010 v Polici nad Metují tehdy čtrnáctiletá Petra Soukupová se svým bratrem Jakubem. Dnes orchestr působí pod vedením Joela Hány, Věry Vlčkové a sdružuje mladé muzikanty a další dobrovolníky z celého Královéhradeckého kraje. Všichni se mu věnují ve svém volném čase bez nároku na jakýkoliv honorář. Během devíti let odehráli přes 80 koncertů, včetně mnoha benefic. Podpořili opravu varhan v Polici nad Metují, koupili noty v Braillově písmu pro nevidomého trumpetistu Marka a od roku 2014 organizují benefiční koncerty pro Nadační fond Hospital Broumov. 

Každý koncert PSO je mnohem víc než vydařeným hudebním zážitkem. Je mimořádným zdrojem pozitivní energie, dobré nálady a radosti ze života. Není divu, že s orchestrem nadšenců rádi spolupracují i známí umělci, třeba Jan Cina, Balet Národního divadla, dirigent Václav Zahradník, Chuhei Iwasaki, Marta Kubišová, Ondřej Ruml, Kühnův smíšený sbor, Dasha, Martin Kumžák a mnoho dalších. V roce 2018 PSO získal Cenu Via Bona za filantropii v kategorii Mladý srdcař a Cenu veřejnosti České televize za nejvyšší počet hlasů napříč kategoriemi. Letos byla Petra Soukupová zařazena do žebříčku Forbesu 30 pod 30 a obdržela ocenění velvyslance Velké Británie za výjimečný příspěvek k prosazování česko-britských hodnot. 

BUSKING TOUR Police Symphony Orchestra 2019

28. 6. Hradec Králové

29. 6. Police nad Metují 

30. 6. Plzeň 

1. a 2. 7. Praha 

3. 7. Drážďany

4. 7. Liberec

5. 7. Rock For People

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama