reklama

Byty, vila nebo vinice? „Osiřelé“ pozemky v pražské Troji jsou na prodej

reklama

Velká změna čeká rozsáhlé opuštěné stavební pozemky na jižních svazích v Praze – Troji. Ty jsou vzdálené jen asi šest minut jízdy autem od Trojského zámku. Pozemky tvořené dvěma stavebními parcelami mají 5800 metrů čtverečních a jsou tedy velké skoro jako fotbalové hřiště. A zatím leží ladem, ztracené v křovinách hned vedle vinic a atraktivních vil.

Spolu se zchátralou budovou někdejší socialistické rekreační ubytovny obklopenou křovinami tak působí jako oplocená poušť uprostřed lukrativní městské části. Jejich majitel se před léty dostal do insolvence a jeho někdejší majetek je teď na prodej. Výběrové řízení na koupi parcel vyhlásila v těchto dnech renomovaná společnost Naxos, která se zaměřuje na větší komerční nemovitosti. Doporučená kupní cena první z nich je 17 500 000 korun, druhá je za 21 500 000 Kč. První kolo výběrového řízení se uzavírá 5. dubna. Podle zástupců Naxosu se už objevili první zájemci.

„Jde o luxusní rezidenční oblast, prestižní lokalitu, kde je minimální nabídka, a naopak značná poptávka po nemovitostech. Troja je atraktivní mimo jiné díky tomu, že je to klidné místo se spoustou zeleně a pozemky orientovanými na jih,“ říká obchodní ředitel Naxosu Libor Nevšímal. “Zájemci mohou koupit buď oba pozemky o celkové rozloze přes 5 800 metrů jako celek, anebo se o ně mohou ve výběrovém řízení ucházet jednotlivě,“ dodává.

Rekonstrukce budovy nepřipadá podle Libora Nevšímala v úvahu a počítá se tu s rezidenční výstavbou.  „Pozemky jsou určené k výstavbě rodinných nebo menších bytových domů. Mohly by tu být ale také třeba vinice. Prestižní lokalita v Troji je pak ideální pro mohovitého podnikatele, který by si tu chtěl postavit luxusní dům s pěknou zahradou,“ uzavírá Nevšímal.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama