reklama

Česká Miss Survival 2017 je Markéta Matoušová, z finalistek České Miss obstála dva dny v přírodě nejlépe

reklama

Přírodní hygienu, sbírání bylinek na čaj nebo tvorbu přírodních nástrojů na práci či obranu si vyzkoušely finalistky České Miss 2017, které přijely podpořit Natálie Kotková a Kristýna Kubíčková na jejich druhé soustředění. Třináct finalistek dokazovalo své schopnosti a bojovalo o titul Česká Miss Survival 2017, který po nejlepším výkonu získala Markéta Matoušová.

Tu jako vítězku kurzu určili oba instruktoři, jenž se dívkám věnovali a učili je základům přežití. „Kurz přežití je pro mě úžasná zkušenost a zároveň nezapomenutelný zážitek. Naskytly se momenty, které nebyly vůbec jednoduché, ale musely jsme si poradit. Myslím si, že jsme se s tím všechny vypořádaly skvěle. Člověk si totiž vůbec neuvědomuje, že může nastat doba, kdy si budeme muset poradit bez vody,  elektřiny nebo mobilního telefonu. A v té chvíli začne ten pravý boj o přežití. Rozhodně všem doporučuji si něčím takovým projít! Šla bych do toho klidně znovu,“ prozradila hned po návratu z lesa pětadvacetiletá Markéta Matoušová. Ta při hodnocení šikovnosti, odvážnosti, statečnosti i odhodlání získala nejvíce bodů a titul Česká Miss Survival 2017. Památný diplom i poukaz na kurz přežití další úrovně získala od instruktorů společnosti Outdoor Survival. Ti se finalistkám dva dny intenzivně věnovali a předali jim mnoho užitečných rad.

Druhý den za dívkami do lesa přijela i Česká Miss World 2016 Natálie Kotková spolu s Českou Miss Earth 2016 Kristýnou Kubíčkovou, aby si spolu s finalistkami některé úkoly vyzkoušely a dodaly dívkám ucházejícím se o titul Česká Miss odvahu. „Líbilo se mi, jak byly holky statečné a ty výzvy překonaly. Teď po ukončení kurzu se o tom bavíme s úsměvem. Bylo to prý hlavně o kontrolování psychiky, což si myslím, že se dá přenést i do běžného života. Myslím si, že při cestě za korunkou i po jejím získání čeká holky mnoho těžkých výzev, rozhodnutí a zkoušek. Ty budou muset překonávat samy, dle svých přesvědčení, a nebát se jít si za svým. Bude to i těžké, takže si třeba budou moci vzpomenout, co překonaly na kurzu,“ uvádí Natálie.

Mezi úspěšné absolventky kurzu patří i dvacetiletá studentka z Břeclavi Silvie Hirtová, která další soustředění České Miss hodnotí: „Nelituju ani jedné minuty, kterou jsme strávily na tomto kurzu v přírodě. Tyto výlety z komfortní zóny člověku opět připomenou, jak důležité je vážit si jinak obyčejných věcí jako je postel nebo teplá sprcha. Většina lidí na zeměkouli takový luxus nemá a nám se to zdá jako běžná věc. Navíc jsem si během kurzu, mimo tohoto uvědomění, i perfektně vyčistila hlavu. Když je zima, věci jsou mokré a začíná se stmívat, zajímáte se jen, jak tyto záležitosti vyřešit a ne o nic jiného, takže to byl zároveň perfektní relax. Kurz hodnotím jedenácti body z deseti.“

A co všechno krásné, ale zároveň i odvážné dívky zažily? I když měly kvůli chladnému a vlhkému počasí nocleh v teple a pod střechou, nechali je instruktoři Outdoor Survival vyzkoušet si hygienu v přírodě. Dívky se mohly umýt sněhem, zuby si čistily přírodním uhlím – tedy vychladlými uhlíky z ohně, následně sbíraly na louce i v lese bylinky a lístky maliníku, borůvek nebo kopřiv na čaj. Ten si připravily na ohni, jež připravily z větví a za pomoci tampónu ze stoprocentní bavlny a křesadla. Na ohni si také opekly bramborové placky, na které si udělaly těsto z přefiltrované vody a bramborové mouky, nebo v druhé části dne pstruhy, které musely samy vykuchat a opéct. Každá z finalistek si z kurzu něco odnesla a jak většina z nich prohlásila, budou si nyní daleko více vážit věcí, které považovaly za samozřejmé.

Soustředění dívek pokračuje v luxusním hotelu Villa Memories, kde jsou pro dívky připraveny další workshopy, focení i relax ve wellness.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama