reklama

Češka Radka Kahlefeldt Vodičková excelovala na mistrovství světa

reklama

Česká triatlonistka Radka Kahlefeldt Vodičková se na závodech The Champions Challenge ve slovenském Šamoríně umístila na 2. místě. Na závodech, na kterých startovali atleti z více jak 60 krajin, v ženské kategorii Pro woman zvítězila Britka Lucy Charles Barclay.

„Tyto závody pro mě hodně znamenají. Je úžasné se vrátit na to stejné místo, vidět ty samé lidi. V Šamoríně se cítím jako doma, je to přece jen sousední krajina. Vždy sem cestuji s rodinou, podporují mě a je tu skvělá atmosféra,“ potvrdila atletka českého původu, aktuálně žijící v Austrálii. S časem 4:05:37 se oproti výsledku z minulého roku zlepšila o jedno místo a o více než 5 minut. „Jelikož jsem minulý rok celkově skončila třetí, snila jsem o tom, že i tento rok se dostanu na pódium.“

Závody ve slovenském olympijském centru X-bionic Sphere v Šamoríně začali první disciplínou, plavání na 1900 metrů. Navzdory silnějšímu proudu a studené vodě se jí plavalo dobře. “Jsem zvyklá plavat i v divokých vodách, důležité je jít záběr za záběrem a správně dýchat.” Z vody vyšla po 26 minutách a 44 sekundách na druhém místě. “Když jsem sesedla z kola po 90 kilometrech a zjistila jsem, že jsem na 4. místě, pověděla jsem si, že čtvrtá zůstat nechci.” Právě v disciplíně běh, která je její neoblíbenější, se jí pár kilometrů před cílem nakonec podařilo probojovat na druhé místo.

Na akci The Champions Challenge Šamorín závodila již po třetí. “První rok jsem byla trochu těhotná, minulý rok jsem měla miminko a tentokrát tu mám malé řádící dítě.” Od narození dcery Ruby v lednu minulého roku jí jinak než “super máma” nikdo ani nepoví. “Označují mě takto častěji než jako atletku. No pro mě je super mámou každá, která má miminko – já mám jen jiné zaměstnání,” vysvětluje. 11 týdnu po porodu vyhrála na závodech na Filipínách i kvůli tomu, že trénovala během celého těhotenství a i po něm naběhla na sportovní tempo velmi brzo, ale postupně. “Je potřeba poslouchat své tělo, to je základní pravidlo. Platí to i po porodu.”

Manžel, australský atlet Brad Kahlefeldt, ji i s dcerou v náručí pozoroval, jak přebírá ocenění na pódiu. Minulý rok v rámci závodů na Slovensku strávila v Evropě jen tři týdny, tento rok se plánují zdržet 4 měsíce a zúčastnit se více závodů.” V České republice je můžeme vidět závodit už 27. července na Challenge Prague.

Výsledky The Champions Challenge Šamorín 2019

Pro woman:

  1. Lucy Charles Barclay (GBR) 4:00:24
  2. Radka Kahlefeldt Vodičková (CZ) 4:05:37
  3. Daniela Bleymehl (GER) 4:07:18

Pro men:

  1. Sebastian Kienle (GER) 3:38:50
  2. Pieter Heemeryck (BEL) 3:39:22
  3. Rodolphe Von Berg (USA) 3:39:47

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama