reklama

Česko-slovenská kolekce zazáří na Holiday World

reklama

V duchu přátelství se Slovenskem se ponese veletrh Holiday World, který se uskuteční v polovině února v areálu výstaviště v pražských Holešovicích.

Součástí slavnostního zahájení akce, jejímž partnerem je Slovenská republika, bude módní přehlídka návrhářky Marie Zelené z projektu Návraty k hodnotám. Zpestří ji pozoruhodná česko-slovenská kolekce šatů s natištěnými fotografiemi, kterou doplní designové korunky jablonecké firmy ŠENÝR Bijoux.

Jejich pojetí je vskutku netradiční. „Ztvárnili jsme významné dominanty obou zemí,“ uvedla majitelka firmy Olga Kopalová Rynešová. Na hlavách manekýnek se tak objeví například Karlův most, kostel svatého Mikuláše na Malé Straně či Pražský hrad, stejně jako třeba jihomoravská kaple Svatého Antoníčka. „Motivy ze Slovenska jsou zatím tajné a představí se až na slavnostním zahájení,“ naznačila Olga Kopalová Rynešová.

Návrhářka Marie Zelená chce touto svou novou kolekcí vyjádřit úctu k místům a městům, které ráda navštěvuje a které jsou pro ni osobně něčím významné. „Modely mají za cíl vzbudit v divákovi touhu chtít taková místa navštívit,“ prozradila. Zároveň tak oslavuje propojení se Slovenskou republikou. „K vytvoření speciální česko-slovenské kolekce mě motivoval i rok společných výročí České i Slovenské republiky – sté jubileum vzniku Československa a pětadvacáté výročí samostatnosti obou republik,“ dodala Zelená.

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday World, jehož organizátorem je pražská společnost Incheba Expo, je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i ve střední Evropě. Letos se koná po sedmadvacáté a uskuteční se ve dnech 15. až 18. února v areálu holešovického Výstaviště v Praze společně s dvanáctým ročníkem gastronomického veletrhu Top Gastro & Hotel.

Rodinná firma ŠENÝR Bijoux, jež patří mezi nejlepší výrobce bižuterie v Čechách, má tradici šperkařství již od roku 1900. Největší úspěchy slaví na světových veletrzích v Evropě i Asii. Jejími korunkami se pyšní vítězky České Miss z let 2011 až 2015 – právě partnerstvím s Českou Miss ŠENÝR Bijoux získala popularitu nejen v tuzemsku, ale i na světových soutěžích krásy. Od roku 2010 mají putovní korunku od ŠENÝR Bijoux například královny krásy Miss Réunion. Klenoty od ŠENÝR Bijoux zdobí i význačné osobnosti kulturního a politického života v různých částech planety, stejně tak jako všechny ženy, které touží originálně doplnit svou krásu ručně vytvořenými šperky jedinečných designů.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama