Chystá se na odchod z obrazovek?! Jan Čenský pokřtil svoji první knihu!

Autor: dne 24 října 2018

Nálepka prince provází Jana Čenského již od prvních rolí. Z prince se postupem času stal především gentleman, který zraje jako víno a má rozhodně co učit i ostatní. Tak se i trochu dílem náhody stalo, že herec a moderátor se stal lektorem rétoriky a veřejného vystupování: „před 15 lety mne kolega Alexander Hemala požádal, zda bych za něj nemohl zaskočit a udělat školení v České národní bance. Tak to vlastně začalo.“

Od té doby Čenskému a jeho kolegyni Lence Bernardes prošly semináři o image, vystupování a osobní prezentaci stovky lidí. Není proto divu, že po tolika letech praxe se rozhodli Jan s Lenkou shrnout to nejdůležitější do knihy, která má za úkol pomoci každému, kdo chce pracovat na tom, jak jej vnímají ostatní.

„Nápadu vydat knihu jsem se zpočátku trochu bránil. Věděl jsem, že to bude náročný proces. Po dvou letech jsme jej nakonec dotáhli dokonce, a proto jsme se tu mohli dnes sejít a ‚První dojem‘ pokřtít. Bylo na čase, protože už jsem si připadal jako slonice, která je také březí dva roky,“ směje se Čenský.

Velkou událost si nenechala ujít ani hercova rodina. Jeho manželka Dana na křtu vystavila své obrazy a syn Matyáš nenechal nikoho na pochybách, že je stejně charismatický jako jeho tatínek.

Kromě rodiny a přátel autorů přijalo pozvání hned několik odborníků, kteří přišli hvězdy večera podpořit. Kmotrem knihy se stal Jan Mühlfeit, který je sám autorem hned několika knih o osobním rozvoji a chybět nemohl ani mistr etikety Ladislav Špaček. „Měl jsem samozřejmě možnost přečíst si knihu už ve fázi rukopisu a byl jsem nadšený. Věřím, že to samé čeká i všechny další čtenáře a kniha se umístí mezi bestsellery,“ popřál knize Mühlfeit.

Celým slavnostním večerem provázel moderátor hlavních zpráv Rey Koranteng. Ten přiznal, že věří na ‚reparáty‘ prvního dojmu. Jeden takový totiž potřeboval. „Na svou manželku jsem určitě nejlepší první dojem neudělal a ona na mě upřímně taky ne. Naštěstí jsme spolu už skoro 25 let,“ pobavil hosty moderátor. Sám si prý rád nechává poradit, aby nejen ve své profesi zazářil. „Pohled druhého je pro mě nesmírně důležitý. Já kritiku a rady přímo vyhledávám, protože věřím, že pochlebování vás nikam neposune. Myslím si, že právě tato knížka bude jedna z těch, která nezůstane v knihovně, ale každý se k ní bude často a rád vracet.“

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď