reklama

Chytrá řešení pronikají i do společných prostor novostaveb. Zrcadlo informuje o počasí či dopravě

reklama

Developeři se snaží přinášet smart řešení do svých novostaveb stále více. V rezidenčním domě na pražském Barrandově například dominuje vestibulu chytré interaktivní zrcadlo, které nabízí informace o aktuálním počasí či o odjezdech spojů z nedaleké zastávky MHD.

Přesně takové a další informace či aktuality z okolí svého domova mohou využívat obyvatelé nového domu v ulici Hugo Haase v Praze, který je součástí moderní rezidenční lokality Kaskády Barrandov. Tu realizovala společnost Finep, která byla také iniciátorem projektu chytrých zrcadel umístěných ve vestibulech nových bytových domů.

„Ve vstupní hale barrandovského domu je instalována digitální obrazovka LG, jež pracuje s technologií SoC (systém na čipu) a bez použití počítače umožňuje přímé nainstalování softwaru pro zobrazení široké škály digitálních médií. Tento displej je elegantně překryt speciálním sklem Mirror Glass, které při vypnuté obrazovce může sloužit jako zcela běžné zrcadlo,“ říká Michal Černý ze společnosti Audiopro.

Jedná se o elegantní řešení, které schová nehezké části plastové obrazovky. Celé digitální nástěnce dodá až futuristický design, který je v budoucnu možné rozšířit o dotykové ovládání. Obsah chytrého zrcadla v bytovém domě na Barrandově nastavuje a řídí sám provozovatel. LCD obrazovku lze vzdáleně přes internet kdykoli vypínat či restartovat, monitorovat její provozní stav a skrze nastavení automatického zapnutí a vypnutí šetřit energii i samotný displej.

„Technologii chytrých zrcadel lze využít pro nejrůznější účely od obchodů a módních salónů přes restaurace, bary či kadeřnictví až po muzea, galerie či právě bytové projekty. Ve všech uvedených případech mohou být elegantním zdrojem specifických informací, jehož forma nemá negativní či rušivý dopad na podobu interiéru. Jsme schopni zajistit jednodušší technologické řešení s obrazovkou a flash diskem i sofistikovanější systém s centrální správou více zařízení,“ uzavírá Michal Černý, Audiopro.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama