reklama

Čínská medicína je systém a velmi systematická je i diagnostika

reklama

Uznávaný terapeut Milan Schirlo se specializuje na tradiční čínskou medicínu. Sám se ve své praxi přesvědčil, že příběhy z cest za uzdravením fungují mnohem lépe než odborné poučky, je v nich totiž živoucí moudrost. Nenašel prý jiný takto bohatý systém, tak dobře provázaný a promyšlený.

Studoval všechny dostupné školy nejen u nás, ale i v zahraničí. Několikrát navštívil i Čínu. Má pravděpodobně nejkomplexnější knihovnu čínské medicíny v Česku, ze které čerpá a když k tomu přidáte ještě dokonalou znalost účinků bylin, vitálních hub, akupunktury, dietetiky a 20 let terapeutické praxe, nemáte obavy se svěřit do jeho péče.

Milan Schirlo vychází z prastarého učení, které nahlíží na vznik nemocí holisticky, tedy zohledňuje všechny aspekty člověka, které souvisí s jeho životem. Západní medicína chápe tělo poněkud jinak, spíše jako soubor orgánů, které se vzájemně ovlivňují, používá jiné termíny, a to někdy vede ve vědeckých kruzích i mezi laickou veřejností k diskuzím. Milan Schirlo však říká jednu důležitou větu, se kterou se nedá jinak, než souhlasit: „Vím, že něco jako čchi existuje, i když ji není možné vypreparovat, ale lásku také nejde pitvat a víme, že existuje. Čínská medicína je systém a velmi systematická je i diagnostika. Ke každému přistupuje individuálně, protože každý je jiný, a přesto každého léčí,“ vysvětluje uznávaný terapeut.

Vidím často v ordinaci, že jsou lidé zvyklí přijít, vylíčit svůj problém a chtít nějakou pilulku, po které se problémů zbaví. V čínské medicíně je velmi důležité, aby člověk převzal za své zdraví, za svůj organismus odpovědnost a začal všechny nemoci, které má, které sice ovlivňuje konstituce a vznikly v drtivé většině jeho životním stylem, řešit. Musí tedy změnit to, jak žije, pokud to neudělá, budou se jeho problémy stále vracet,“ říká Milan Schirlo, který vám nic nepřikazuje, nevnucuje, ale pouze doporučuje.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama