reklama

Co mají společného Usáma bin Ládin, SPORT 5 a Hurvínek?

reklama

Napsat dopis, vyprat prádlo, ošetřit si zranění nebo třeba vyznat se v jednoduché mapě. To vše a ještě mnohem více by měly umět děti v deseti letech. Vedení i redaktoři televizní stanice SPORT 5 už tohle určitě dávno zvládnou. Přesto, že „jejich“ médium oslavilo 2. května 2018 desetileté výročí začátku vysílání.

Česká mediální scéna je občas jako Divoký západ. Noviny, weby, televize a další vznikají a zanikají jako na běžícím páse. Když „přežijí“ dva roky, dá už se to považovat za slušný počin. I proto je 10 let opravdu úctyhodná doba a ještě pozoruhodnější je, že SPORT 5 nestagnuje, ale jde stále dopředu. Vždyť produkce přichází s jedním zajímavým pořadem za druhým. Jen namátkou můžeme zmínit KO magazín o bojových sportech, pěveckou soutěž začínajících talentů UKAŽ SE!, přenosy z rallycrossu, F4 či GT Masters, Arena eSports ze světa elektronických sportů a mnoho dalšího.

Pravdou je, že SPORT 5 je dost možná pro úspěch předurčen. Vždyť se „zrodil“ v den, kdy se po celém světě děla celá řada důležitých událostí. Třeba prezident Bill Clinton 2. května 2000 oznámil, že přístup k systému GPS už nebude omezen pouze na armádu USA. Stejné datum, jen rok 2011 – v pákistánském Abbottábádu byl zabit terorista Usáma bin Ládin. Když se vrátíme do české kotliny, tak 2. květen roku 1926 znamenal „narození“ slavného Hurvínka. A abychom nezapomněli, 2. května 1986 proběhla bitva o Bradavice. Takže se není čemu divit, že stanice SPORT 5 poprvé vysílala právě 2. května 2008…

Foto: SPORT 5

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama