reklama

Costa Coffee nejlepším kavárenským řetězcem Evropy

reklama

Britský kavárenský řetězec Costa Coffee, jehož kavárny můžeme navštívit i v České republice, dosáhl největšího možného úspěchu v oblasti evropského kavárenského sektoru. Na soutěži Allegra European Coffee Awards 2016 získal ocenění “Nejlepší kavárenský řetězec Evropy”.

Již devátým rokem proběhlo koncem listopadu Evropské kávové symposium Allegra (Allegra European Coffee Symposium). Jedná se o nejprestižnější ocenění podniků v evropském kavárenském průmyslu. Odměněny bývají nejen společnosti, ale i jednotlivci, kteří učinili nejvýznamnější pokroky v rámci evropských kaváren a občerstvení na bázi „food to go market“. O vítězích rozhodují svým hlasováním kávoví experti z celé Evropy.

Letos se setkání konalo v Budapešti a zúčastnilo se ho více než 400 ředitelů a top manažerů evropských kavárenských řetězců a kaváren. Celkovým vítězem – tedy nejlepším kavárenským řetězcem Evropy – se stal Costa Coffee. Kavárenský řetězec Costa Coffee získal tuto cenu již počtvrté.

„Ocenění je pro nás obrovským úspěchem. Nejenže jsme vyhráli kategorii o „Nejlepší kavárenský řetězec střední a východní Evropy,“ ale také jsme si odnesli hlavní cenu večera – „Best Coffee Chain Europe“. Podařilo se nám porazit takové konkurenty, jako jsou např. Caffe Nero a Starbucks,“ pochvaluje si úspěch Robert King, generální ředitel Costa Coffee Europe Franchise. „Tato ocenění jsou skvělým výsledkem nejen našich franšízových partnerů, kteří už mnoho let pracují tvrdě a s odhodláním, ale i „Costa“ týmů, které je v jejich práci podporují. Dalšími klíči k úspěchu jsou vášeň a energie našich baristů, obchodních partnerů a samozřejmě také zájem zákazníků o opravdu kvalitní kávu.“

V České republice vlastní licenci Costa Coffee společnost Lagardére Travel Retail, a. s. Mezinárodní řetězec kaváren v italském stylu otevřel svoji první pobočku v ČR v listopadu 2008 v pražském obchodním centru Atrium Flora. Značka u nás neustále expanduje. Letos bylo otevřeno 6 nových kaváren. V současnosti je v ČR celkem 37 poboček. Ty se nachází nejen v Praze, kde jejich počet dosáhl 28, ale také v Brně, Ostravě, Pardubicích, Plzni, Liberci, Teplicích a Hradci Králové.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama