reklama

Cranberry Kiss: Zaflirtujte si s brusinkami

reklama

Letní sezóna se sice uchýlila ke svému konci, to však není důvod pro konec xperimentování s originálními koktejly. Míchaný drink Cranberry Kiss vás zaujme nejen svou osvěžující chutí, ale také, jak již jeho název napovídá, jemným brusinkovým aroma. Seznamte se s tímto koktejlem a s jeho dlouhou historií, která v sobě zračí i vtip časů dávno minulých.

„Už se znáš s Tomem Collinsem?“ To je věta, která v 19. století zazněla v nejednom baru. Jedná se ale o žert spočívající v tom, že se vtipálek zeptal nic netušícího přítele, jestli už zná Toma Collinse, který o něm vypráví nepravdivé historky. Napálený o nikom takovém samozřejmě nikdy neslyšel, a jakmile se začal po dotyčném v baru ptát, umíchal mu barman stejnojmenný drink.

Kdo tento koktejl poprvé namíchal zůstává tajemstvím, ale jeho první písemný popis se objevil již v roce 1876 v barmanské příručce Jerryho Thomase. Základ tohoto drinku s dlouhou historií je také součástí koktejlu Cranberry Kiss, který je ideální volbou pro osvěžení. Nápoj si namíchejte z rumu Captain Morgan, jenž jej skvěle podtrhne. Příprava je snadná, stačí ho spolu s brusinkovým džusem přidat do koktejlu Tom Collins. Servírujte ve vysoké sklenici ozdobené plátkem citronu a vychutnejte si přítomnost fiktivní postavy.

Na jednu porci budete potřebovat:
25ml Captain Morgan Original Spiced
70ml koktejlu Tom Collins – smíchejte 3,5 cl ginu, 2 cl čerstvé citronové šťávy a 1,5 cl cukrového sirupu
70 ml brusinkového džusu
1 plátek citronu
Led

Postup:
Všechny připravené tekuté přísady přelijte do míchací sklenice naplněné ledem a pořádně promíchejte. Nalijte do vyšší skleničky a ozdobte plátkem citronu.

Tip:
Cukrový sirup si hravě připravíte i doma. Stačí smíchat vodu a krystalový cukr (na 0,5 litru 600 g cukru) a na mírném plamenu nechat rozpustit. Poté zvyšte teplotu a za občasného míchání vařte 5 až 8 minut. Po celou dobu sbírejte pěnu tvořící se na povrchu. Nechte vychladnout.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama